22.6.2019, sobota | Mladší přípravka

Mladší přípravka se zúčastnila kvalitně obsazeného turnaje v sousední Roudnici "Sokol Cup 2019". Sešlo se 10 týmů z blízkého okolí (Prasek, Stěžery, Lhota p. L., Roudnice/Kratonohy, Malšova Lhota, Předměřice), ale dorazil i pozdější vítěz z Českého Brodu se dvěma družstvy.

Po mdlém začátku (remíza 2:2 s Roudnicí a prohra 1:4 s Předměřicemi) kluci zabrali a sérií 5 vítězství a 2 remíz se posouvali žebříčkem výš a výš. V posledním zápase s Českým Brodem jsme dlouho drželi vedení, ale nepodařilo se nám vyvarovat chyb - prohra 1:2 ale není ostudou.

Celkově jsme v silné konkurenci obstáli a ziskem 3. místa tak ukončili velmi dobrou sezónu mladších přípravek. Do té příští již budeme nastupovat jako starší přípravka, což bude další výzva. Věřím, že i tam obstojíme.

Přeji příjemné prázdniny a děkuji hráčům i jejich rodičům.

casual watches

Přidáno: 28.8.2019, 11:27:57 Autor: Petr Soukal

2.6.2019, neděle | Mladší přípravka

Poslední dvojzápas letošní sezony jsme odehráli na Novém Hradci, kde (oproti původnímu plánu hrát s FC HK dívky) nás čekali dva silní soupeři z Nového Hradce. Hrálo se za velkého tepla, což bylo na našich klucích znát. Narozdíl od soupeřů, kteří se snažili držet míč, hrát jeden na jednoho a bojovat, jsme oba 1. poločasy víceméně odchodili a ukopali. Svoji roli sehrálo i výrazně menší hřiště, než na které jsme zvyklí, ale bylo pro obě strany stejné.

Po změně stran (v obou zápasech) jsme přidali v pohybu i v důrazu, ale herně jsme toho moc nepředvedli. I přesto jsme nakonec oba zápasy dotáhli do vítězného konce a uhájili tak letošní neporazitelnost, za což bych chtěl klukům poděkovat. Určitě se to za celý rok poctivého trénování zasloužili.

Dne 22. 6. nás čeká poslední akce v rámci mladších přípravek Sokol Cup 2019 v sousední Roudnici. Od příštího roku již budou nastupovat za přípravku starší, jsem zvědav, jak si s přechodem do vyšší kategorie mezi starší kluky a holky poradí. Věřím, že úspěšně.

Přidáno: 13.6.2019, 09:00:17 Autor: Petr Soukal

18.5.2019, sobota | Mladší přípravka

Zápasy posledního víkendu proběhly v Dohalicích, nejprve nás prověřil šikovný celek domácích, který ještě v příštích sezonách určitě ukáže svoji sílu. Zejména v 1. poločase jsme hráli jako tým velmi dobře, hra začínala už u rozehry brankáře, činili se zejména obránci, kteří dokázali vyvézt míč z vlastní poloviny a posouvat útočníkům i zakončovat, v koncovce přidáme trochu klidu a rozvahy. Útočníkům chyběl pohyb i důraz, vypouštěli souboje, nebojovali - probudili se až ve 2. půli, pochvalu zaslouží hlavně Kamil s Kristiánem. Celkově jsme měli neustálou převahu - vítězství 13:2.

Druhý zápas s Hořiněvsí byl zpočátku chudý na góly, z naší strany ospalý začátek jsme přestáli bez ztráty, i když jsme si koledovali a náš brankář Kamil se museli činit. Po prvním prolomení soupeřovy obrany už jsme soupeře k ničemu nepustili, hra se zklidnila a trápilo nás spíše neproměňování vyložených šancí. Každopádně výhra 12:0 byla dle mého názoru zasloužená.

V neděli 26. 5. 2019 od 10:00 hodin hrajeme poslední letošní domácí zápasy, čekají nás týmy Prasek a Myštěves, abychom uspěli, budeme muset přidat na běhání i důrazu. Přijďte zafandit!

 

Přidáno: 20.5.2019, 13:45:28 Autor: Petr Soukal

11.5.2019, sobota | Mladší přípravka

Další dvě kola máme za sebou - nejprve jsme přivítali těžké soupeře z Předměřic a Černilova. Museli jsme předvést to nejlepší, abychom obstáli a uhájili prozatímní letošní neporazitelnost. Zejména soupeř z Předměřic byl běžecky i fyzicky velmi dobře připraven, hlavně jejich brankář hrozil svými rychlými brejky, které jsme jen těžko bránili. My jsme opět spoléhali na kombinační hru musím pochválit zejména brankáře, kteří dávali hře rozum a v podstatě hráli jako 5. hráč v poli.

Také zápasy v Kratonohách proti hradeckým FC C+D potvrdily, že se musíme více věnovat fyzické přípravě, zejména pak technice běhu a rozvoji obratnosti, pohyblivosti - jak s míčem, tak i bez něj. V tom jsme zaostávali. Výsledek mluví pro naše kluky, ale z každého zápasu je třeba si vzít něco do těch dalších.

 

 

Přidáno: 20.5.2019, 12:58:03 Autor: Petr Soukal

27.4.2019, sobota | Mladší přípravka

Na sobotu 27. 4. 2019 zasáhl do naší soutěže turnaj výběrů OFS HK, kterého se účastnili i naši kluci. Jsem rád, že si Kamil Tůma, Vojta Jíra a Tadeáš Hruška vyzkoušeli kvalitu hráčů vybraných z mužstev ostatních okresů kraje. Mezi vybranými chyběl Mikuláš Soukal, který léčí zranění.

Ve výsledku jsme se museli vyrovnat s tím, že nám rázem ubyli čtyři hráčů základní sestavy, kteří pravidelně rozhodují zápasy. Pro jistotu, a také aby si kluci mohli alespoň na chvilku oddychnout při střídání, jsme požádali trenéry minipřípravky, zda by nám někoho "nepůjčili". Do Kratonoh dorazili Mára Skřivan, Dominik Mihl a Fanda Souček, pro které to byla premiéra za mladší přípravku.

Nastoupili jsme proti týmů Třebechovice A a B. Oba zápasy jsme výsledkově zvládli a jsem rád, že i bez tradičních opor jsme ukázali, že fotbal hrát umíme. Chtěl bych poděkovat trenérům minipřípravky za kluky, hlavně Marek s Fandou si na hřišti počínali bez ostychu a svým pohybem i chutí hrát chvilkami předčili i daleko starší hráče.

Další zápasy proběhnou v neděli 5. 5. 2019 od 10:00 hodin na domácím hřišti v Kunčicích, přijďte nás povzbudit!

Přidáno: 30.4.2019, 07:34:54 Autor: Petr Soukal

8.4.2019, pondělí | Mladší přípravka

Luxury Elevator Shoes

V sobotu byla zahájena jarní část soutěže ml. přípravek. Přestože jsme měli za sebou pouze 1 ostrý trénink na trávě a terén ve Stěžerách byl hodně "skákavý", kluci si s oběma těžkými soupeři (Stěžery A + B) nakonec poradili s výsledkem 1:6 a 2:8 v náš prospěch. Kluky chválím za bojovný výkon, opět to dost bolelo, ale to k fotbalu patří.

Do příštího zápasu, který proběhne v neděli 14. 4. od 10:00 hodin na domácím hřišti v Kunčicích, to chce více klidu na míči a více sledovat hru kolem sebe.

Pro rodiče: byl aktualizován rozpis zápasů, vše naleznete v sekci Mladší přípravka / Zápasy.

 

 

Přidáno: 10.12.2019, 06:40:41 Autor: Petr Soukal

5.11.2018, pondělí | Mladší přípravka

Dobojováno! Podzimní část OP mladších přípravek je minulostí. S průběhem i hrou jsme prozatím spokojení. Hráči potvrdili svými výkony, že výhra v turnaji OP nebyla náhodná a s bilancí 18 výher, 1 remíza, 0 porážek se začínáme věnovat přípravě na zimní stěžerskou ligu a halové turnaje.

Během podzimních zápasů jsme si vyzkoušeli více herních variant, hráči ukázali, že nemusí hrát na jednom konkrétním postu a mohou se prosadit i tam, kde celou sezonu nehráli. Zároveň si někteří vyzkoušeli nevděčnou úlohu brankaře, kdy každá chyba znamená často gól ve vlastní síti, ale tak to má být - alespoň máme pochopení pro hru ostatních hráčů v týmu.

Děkuji také rodičům, kteří patří k těm nejslušnějším v rámci celého OP, jezdí, povzbuzují a "nefušují" nám, trenérům, do naší práce svými radami a pokyny. Za to děkujeme a pevně věřím, že to ocení i samotní hráči. Není nic horšího než 6 rodičů na lajně a jejich zajisté dobře míněné, ale často vzájemně si odporující pokyny.

V současné době zahajujeme tréninky v hale SOŠ Nový Bydžov (proti nemocnici), podzimní trénování završíme halovým turnajem v Předměřicích dne 24. 11. 2018. Přijďte zafandit!

Informace k zimní přípravě budou včas zveřejněny na webových stránkách klubu + formou SMS.

 

Přidáno: 5.11.2018, 11:27:14 Autor: Petr Soukal

21.10.2018, neděle | Mladší přípravka

Družstvo ml. přípravky zavítalo na hřiště Třebeš HK, kde odehrálo v rámci předposledního kola podzimní části dva zápasy s Třebeš dívky a Třebeš B. Kluci okusili poprvé zápas za studeného počasí a na rozjezdu to bylo znát. Než jsme se probrali, soupeřky se ujaly vedení a v určitých chvílích nám řádně zatápěly, navíc nemilosrdně trestaly naše chyby v zadních řadách. Během první půle jsme ale rozhýbali svoje těla a po zlepšené hře si vypracovali zasloužené vedení. Po poločase jsme soupeřky již k ničemu nepustili a naopak navýšili skóre na konečných 3:13 pro naše barvy.

Druhý zápas jsme začali o 100% lépe a byli jsme to my, kdo nutil soupeře k chybám. Po dravém výkonu, ve kterém se střídaly individuální i kombinační akce, jsme nedovolili soupeřům vsítit branku a po výhře 0:12 se radovali z vítězství.

V posledním podzimním kole nás čeká těžký soupeř z Urbanic/Libčan, přijďte se podívat, zda se nám podaří zvládnout podzim bez ztráty kytičky. Hraje se v Roudnici v neděli 28. 10. od 10:00 hodin.

 

Přidáno: 25.10.2018, 12:35:02 Autor: Petr Soukal

6.10.2018, sobota | Mladší přípravka

Sezona je v plném proudu, v podzimní části nás čekají již 3 poslední víkendy a 6 zápasů s kvalitními soupeři. V dosavadním průběhu zatím předvádíme velmi slušné výkony. Těší nás samozřejmě, že jsme na podzim ještě neprohráli, ale daleko důležitější je předvedená hra, za kterou kluky (a Kikinu) musíme pochválit, a taky poctivá účast na tréninkách, i když prší a nejsou ideální podmínky. V posledních čtyřech zápasech jsme narazili na Nový HK a FC HK dívky, Vysokou a Lhotu p. L. Jsem rád, že jsme schopni přehrát i fyzicky silnější soupeře, nebojíme se soubojů a naopak přidáváme postupně kombinační hru. Díky tomu jsme i tyto zápasy zvládli vítězně, což nás nabíjí do další práce. Hlavně neusnout na vavřínech a dál makat.

Chtěl bych v týmu přivítat dva nové hráče - Kristiána Skořepu a Dominika Antoše, oba se pustili do přípravy se vší parádou a doufám, že se jim bude v Kunčicích líbit.

V neděli 14. 10. hrajeme poslední podzimní zápas doma v Kunčičích, přijďte nás povzbudit!

Přidáno: 7.10.2018, 22:04:32 Autor: Petr Soukal

14.9.2018, neděle | Mladší přípravka

V neděli jsme poprvé sehráli turnaj na vlastním hřišti a očekávali jsme silné soupeře z Dohalic, Hořiněvse a Kratonoh. První dva zápasy jsme na hřišti předváděli pohledný fotbal se spoustou branek. V zápase s Hořiněvsí jsme nepustili soupeře do žádné vyložené šance, obrana hrála spolehlivě a útok se činil. V závěru se náš projev (nejspíš vinou vysokého vedení a hecování rodičů) výrazně změnil, každý chtěl ukázat, co v něm dřímá a týmová hra zmizela. Na druhou stranu je třeba vyzkoušet i hru 1 na 1, což se v podstatě podařilo.

Zápas s Dohalicemi probíhal taktéž v naší režii, ze všech tří nedělních zápasů jsme v něm předvedli nejlepší výkon a soupeře přestříleli v poměru 10:2.

Na závěr nás čekal náš tradiční soupeř z Kratonoh/Roudnice. V letošním roce jsme s ním sehráli zápas v Předměřicích, kdy jsme po tuhém boji slavili vítězství 6:4. Domácí zápas jsme nezačali dobře a po mdlém prvním poločase prohrávali 1:2. Naše hra se ve druhé půli zlepšila, Filda se přesunul z branky na svoji pozici útočníka a začal úřadovat, obránci přitvrdili a zrychlili hru. Bohužel po smolné brance se soupeř opět dostal do dvoubrankového vedení, ale to nás nezlomilo. Dalšími dvěma rychlými góly jsme vyrovnali a během dalšího střídání s ujali vedení 4:3. O konečné dělbě bodů rozhodla dalekonosná střela pod břevno naší branky, na kterou si Vojta sice sáhl, ale přesto zapadla do naší sítě a ukončila zápas spravedlivou remízou 4:4. Více takových zápasů, kdy musíme bojovat i sami se sebou a řešit složitější herní situace.

Díky, kluci (a Kristýnko), příští sobotu ve Stěžerách jdeme zase do toho!

Přidáno: 17.9.2018, 11:08:04 Autor: Petr Soukal

1 2 3 4 5 6 7 8 9