13.6.2018, středa | Mladší přípravka

Poslední zápsy jsou odehrány, letošní ročník končí. V posledních dvou kolech jsme sehráli těžké zápas s kvalitními soupeři. Nejprve nás prověřil "B" team Malšovy Lhoty, se kterým jsme sice nepředvedli nijak hezkou hru, ale střelecky se dařilo, navíc na výrazně menším hřišti to byl spíše boj než fotbal. Výhra 9:3 přesto potěšila a my se mohli těšit na "áčko".

S těmi jsme začali velmi dobře, vyhověli jsme si, hráli kombinačně. Střelecky se prosadili nejen tradiční střelci Fíla, Táďa a Káma, ale pomohli obránci - Jířa pálil ze všech pozic, Vojta rozděloval míče, výstavní byla šibenice Mikyho. Vedení jsme si se soupeřem předávali a už to vypadalo, že se k nám štěstí obrátí zády, ale právě Jirka srovnal a po chvíli přidal i vedoucí branku na 6:5. Soupeř všek po našem faulu využil přímý kop, střela se dostala do branky velmi  zvláštně po ose "noha - hlava obránce - ruce brankaře - břevno - vysoký kopec - a teprve potom zapadla do sítě... Ale remíza 6:6 byla zasloužená a byli jsme spokojeni hlavně s předvedenou hrou.

Poslední víkend se přesunul na naše hřiště, neboť Kratonohy začaly s opravou hřiště. FC HK dívky nedorazily, proto jsme odehráli pouze duel s Novým HK. Soupeř nás od začátku přehrával, nestačili jsme ani technicky, ani silově a do poločasu třikrát lovili míč z branky. Po půli jsme se osmělili a začali trestat soupeřovy chyby a dostali se na rozdíl jedné branky. Bohužel po našich hrubkách si soupeř přidal  a zápas bezpečně dovedl k vítězství.

Dohrávka s děvčaty FC HK se odehrála namísto středečního tréninku. Zajímavé to bylo především pro Fílu a Kristýnku, kteří coby sourozenci nastoupili proti sobě jako zarputilí soupeři a na hřišti si dávali pořádně do těla. Děvčata byla výrazně vyšší a využívala zejména svoji fyzickou převahu, ale kluci se nenechali zahanbit a hráli kombinační fotbal. Navíc se prosadili i individuálně, což vedlo ke konečné výhře 6:2. Super zakončení sezony!

Na úvod sezóny jsme začali se 13 hráči, se stejným počtem končíme. Tu novou na podzim zahájíme bez 3 hráčů, kteří postupují do starší kategorie: Jirka Hach, Dominik Novotný a Matěj Fikar. Přejeme jim, ať se jim mezi staršími kluky daří, a věříme, že i bez nich další rok dobře zvládneme. Díky kluci, jen tak dál!

 

Přidáno: 13.6.2018, 20:45:41 Autor: Petr Soukal

30.5.2018, středa | Mladší přípravka

Jarní část sezony se pomalu blíží ke svému konci a nás čekají poslední 4 zápasy. Hráči mladší přípravky v posledních zápasech přidali na síle a po několika zápasech bez výhry jsme konečně bodovali. Odehráli jsme ale hlavně kvalitní zápasy, ve kterých rozhodovaly maličkosti i drobné chybičky. Soupeři jsou čím dál silnější a nedají nic zadarmo, proto musíme poctivě makat a do zápasu přidat kromě fotbalových dovedností taky více důrazu, což se v posledních zápasech  podařilo.

Díky všem hráčům, kteří poctivě a pravidelně trénují.

 

Přidáno: 30.5.2018, 21:30:53 Autor: Petr Soukal

6.5.2018, neděle | Mladší přípravka

Hráči mladší přípravky konečně prolomili šňůru porážek - na Háječku v HK otočili gólovou přestřelku FC HK D, jehož hráči nás zpočátku zápasu přehrávali svojí šikovností a chutí hrát. Opět se potvrdilo, že se musíme nadále soustředit na práci s míčem, který nám narozdíl od soupeřů místy překážel, a také se více soustředit na hru a sledovat míč za každé situace. V závěru zápasu jsme soupeře zatlačili a šťastně překlopili vítězství na svoji stranu - výsledek 8:7.

Ve druhém nedělním zápase nás čekal papírově slabší z dvojice FC, ale i zde nastopuili velice šikovní a hbití protivníci. Narozdíl od 1. zápasu jsme lehce přeskládali sestavu, což se ukázalo jako dobré řešení. Byli jsme schopni si přihrát, častěji jsme stříleli a byli důraznější v soubojích. Výsledek sice není rozhodující, ale za každou výhru jsme rádi.

Všem klukům (i Kristýnce) bych chtěl poděkovat za bojovnost - přestože hrají proti starším a vzrostlejším klukům, nebojí se a hrají, co jim síly stačí. Navíc nám ze sestavy zmizel nejstarší hráč Jirka Hach, který pomáhá hráčům starší přípravky a jehož absence je na hřišti znát. Věřím ale, že i s tím si kluci poradí a že se jejich hra bude nadále zlepšovat.

 

Přidáno: 8.5.2018, 22:16:18 Autor: Petr Soukal

29.4.2018, neděle | Mladší přípravka

Máme za sebou dva těžké víkendy = 4 velmi těžké zápasy, ve kterých jsme bohužel neuspěli. Na druhou stranu je potřeba se poučit z chyb a začít znovu poctivě trénovat. Výsledky nejsou to nejdůležitější. Je třeba bojovat a makat dál. Věřím, že to zlomíme a příští víkend přivezeme nějaké body.

Jsem rád, že se na hřiště dostali všichni kluci a vyzkoušeli si zahrát proti silnějším (fyzicky i technicky) soupeřům.

Přidáno: 29.4.2018, 22:33:45 Autor: Petr Soukal

18.3.2018, neděle | Mladší přípravka

Stěžerská liga je u konce, resp. její letošní ročník. Naše premiéra v tomto zimním turnaji byla přes počáteční neúspěchy nakonec vítězná. Los k nám nebyl příliš milosrdný, když na nás vyšla velice silná základní skupina. I přes snahu a bojovnost jsme obsadili 5. místo a mohli bojovat o 11. - 15. místo.

https://stezery-fotbal.webnode.cz/zimni-liga/tabulky-zakladnich-skupin/

Ve finálové skupině jsme konečně zjistili, že se u fotbalu musí běhat a že to občas i bolí. Odměnou za týmový výkon byla 3 vítězství (10:7 s domácími, 22:4 s Třebechovicemi, 9:5 s FC HK dívky) a pouze jediná prohra s Olympií HK (6:12), což nás nakonec vyneslo na 1. místo ve skupině, tzn. celkově 11. místo v celém turnaji. Nutno ještě dodat, že naši soupeři ze základní skupiny ovládli také svoje finálové skupiny, takže se určitě nemáme za co stydět.

https://stezery-fotbal.webnode.cz/zimni-liga/tabulky-finale/

Cíl byl tedy splněn - hráči (zejména ti poctivě trénující) měli možnost celou zimu hrát s kvalitními soupeři, věřím, že přechod na venkovní hřiště bude bezproblémový, obzvlášť když můžeme využít UMT v Kunčicích a nejsme tak naprosto odkázáni na vrtochy počasí.

Všem hráčům díky za předvedenou hru a už se těšíme na jarní část soutěže.

1.Chlumec 09 4 4 0 0 72: 14 12 2.Třebeš 10 4 2 0 2 23: 37 6 3.Nový HK 4 2 0 2 24: 36 6 4.FC HK dívky 4 1 0 3 24: 21 3 5.Kunčice 4 1 0 3 24: 48 3

Více zde: https://stezery-fotbal.webnode.cz/zimni-liga/tabulky/

Přidáno: 19.3.2018, 10:03:28 Autor: Petr Soukal

11.3.2018, neděle | Mladší přípravka

Stěžerská liga je v plném proudu - v základní skupině se nám příliš nevedlo a po 1 výhře a 3 prohrách jsme skončili na poslední 5. příčce. V současné době se odehrávají skupiny týmů ze stejných příček ostatních skupin. V minulém týdnu jsme porazili domácí tým Stěžer v poměru 10:7 - kluci odehráli slušný zápas a zaslouženě vyhráli, i když ve druhé půli jsme udělali několik zbytečných chyb.

V neděli sehrajeme předposlední zápas s Třebechovicemi, poté nás čeká FC HK dívky, čímž bude tato sezóna ukončena. Jsem rád, že hráči mohli k tréninkům v hale přidat také několik zápasů s těžšími soupeři na umělém povrchu ve Stěžerách. Výsledky nebyly to hlavní, důležité je, že se do hry dostali všichni hráči.

 

Přidáno: 8.3.2018, 12:55:57 Autor: Petr Soukal

9.12.2017, sobota | Mladší přípravka

Mladší přípravka absolvovala 25. 11. halový turnaj v Předměřicích. V základním kole jsme překvapivě, ale zaslouženě porazili soupeře ze Stěžer a Urbanic, v posledním zápase s Novým Hradcem pak stačila remíza ke konečnému 1. místu ve skupině a postupu do finále.

To se odehrálo ve stejné hale o týden později a nás čekalo celkem 5 soupeřů. V prvních dvou zápasech jsme trošičku zaspali a po zbytečných chybách oba zápasy (Černilov a Vysoká) prohráli rozdílem jedné branky. V zápase s domácími favority jsme konečně zabrali na plný výkon a brali bod za remízu 2:2, sahali jsme dokonce na vítězství, ale musíme ještě odehrát spousty zápasů a dozrát. Se Smiřicemi jsme se rozstříleli a po výhře 5:0 šli na posledního soupeře z Malšovy Lhoty, se kterým jsme opět (a trochu smolně) prohráli 1:2. Konečné 4. místo v okrese však pokládáme za úspěch a klukům bych chtěl moc poděkovat za jejich výkon. Sestava: J. Hach, V. Jíra, K. Tůma, F. Kvasnička, D. Koller, T. Hruška a M. Soukal.

V sobotu 9. 12. 2017 odstartuje "Stěžerská liga", na kterou jsme pro letošní rok přihlášeni. Vzhledem k tomu, že zimní pauza je dlouhá a výpadek znatelný, rádi bychom, aby si tuto soutěž vyzkoušeli všichni hráči ml. přípravek, zejména pak ročníky 2010 a mladší.

Zápasy budou probíhat na umělém povrchu (umělá tráva s pískovým zásypem) v nafukovací hale ve Stěžerách, čas a termín bude vždy upřesněn formou SMS. Jedná se vždy o jeden zápas 2x25 minut během víkendu (sobota nebo neděle).

S sebou: kopačky/turfy, chráiče, termoprádlo, pití.

 

Přidáno: 8.12.2017, 11:06:20 Autor: Petr Soukal

7.11.2017, úterý | Mladší přípravka

Skončila podzimní část soutěže, za kterou je třeba "prcky" pochválit. Nehodláme počítat vítězná utkání, ale přeci jen nás fotbal baví víc, když se daří. A dařilo se, i když je stále na čem pracovat.

V pondělí 6. 11. (a každé další pondělí) pokračujeme v tréninkovém procesu v hale SOŠ Nový Bydžov - sraz na místě vždy v 16:15, tzn. 15 minut před začátkem tréninku. Ve středu dle počasí (bude upřesněno vždy na pondělním tréninku) trénink na UT v Kunčicích - vzhledem ke změně času od 16:00 do 17:00 hod.

V sobotu 25. 11. 2017 - halový turnaj mladších přípravek v Předměřicích nad Labem. Detaily budou včas upřesněny formou SMS.

 

Přidáno: 7.11.2017, 11:05:49 Autor: Petr Soukal

1.10.2017, neděle | Mladší přípravka

Další 2 utkání jsme odehráli na domácí půdě v neděli 1. 10. 2017. První zápas s družstvem "B" se změnil v divokou přestřelku, ve které jsme naštěstí tahali za delší konec. Poločas 5:2 v náš prospěch jsme si zasloužili, ale po změně stran jsme soupeři dovolili dostat se do zápasu. V závěru jsme opět odskočili a soupeři nastříleli 9 branek.

Družstvo "Stěžery A" bylo těžším soupeřem, což se dalo očekávat. V prvním poločase jsme soupeře přehráli, ale po změně stran se karta obrátila. Soupeři byli důraznější, silní v práci s míčem a narozdíl od nás proměňovali svoje šance. Během chvilku jsme promarnili 2brankové vedení a dokázali vstřelit již jen 1 branku, čehož soupeř využil a zvítězil 5:7.

Chuť jsme si však spravili ve Lhotě pod Libčany o den později, kdy jsme paralelně odehráli 2 přátelská utkání s jejich přípravkami. Mladší kluci (a dívka) narození 2011 vyzvali minipřípravku. Přestože hráli se soupeřem výrazně menším a mladším, zjistili, že při hře je třeba dávat pozor a soupeře nepodceňovat. Starší kluci (narození 2009 - 2010) porovnali síly s mladší přípravkou. Zde byla situace opačná a kluci museli bojovat se silnějším a rychlejším družstvem. Odměnou za bojovný i herně vydařený výkon jim bylo vítězství 7:5, za což je musím pochválit.

V neděli na Olympii HK.

Přidáno: 4.10.2017, 22:40:28 Autor: Petr Soukal

23.9.2017, sobota | Mladší přípravka

Konec září je tu a s ním i deštivé a studené počasí, ve kterém se ale dá hrát slušný fotbal. I přes absenci tradičních opor (Jirka Hach se starší přípravkou, Miky Soukal nemocen) jsme si s prvním zápasem s Novým Bydžovem poradili, začátek nám sice příliš nevyšel, kdy jsme po dvou hrubkách v obraně prohrávali 0:2, ale ještě do poločasu jsme stihli vyrovnat. Aktivní byli zejména Filip Kvasnička a Jakub Zemánek. Po poločase se přidali i ostatní (Kamil Tůma, Tadeáš Hruška, David Koller) a my zvítězili 5:3.

V zápase s domácími jsme od začátku tahali za kratší konec - soupeř byl důraznější a chtěl více hrát. Ve druhé půli jsme ukázali, že jsme schopni se soupeřem držet krok a snížili na rozdíl jediné branky. Bohužel to netrvalo příliš dlouho a soupeř svoje vedení navýšil. Ponaučení: hrají i hráči, kteří nemají míč, útočník pouze neútočí, musí i bránit!

Příště v Kunčicích snad již v plné sestavě.

 

Přidáno: 24.9.2017, 21:50:20 Autor: Petr Soukal

1 2 3 4 5 6 7 8