18.3.2018, neděle | Mladší přípravka

Stěžerská liga je u konce, resp. její letošní ročník. Naše premiéra v tomto zimním turnaji byla přes počáteční neúspěchy nakonec vítězná. Los k nám nebyl příliš milosrdný, když na nás vyšla velice silná základní skupina. I přes snahu a bojovnost jsme obsadili 5. místo a mohli bojovat o 11. - 15. místo.

Ve finálové skupině jsme konečně zjistili, že se u fotbalu musí běhat a že to občas i bolí. Odměnou za týmový výkon byla 3 vítězství (10:7 s domácími, 22:4 s Třebechovicemi, 9:5 s FC HK dívky) a pouze jediná prohra s Olympií HK (6:12), což nás nakonec vyneslo na 1. místo ve skupině, tzn. celkově 11. místo v celém turnaji. Nutno ještě dodat, že naši soupeři ze základní skupiny ovládli také svoje finálové skupiny, takže se určitě nemáme za co stydět.

Cíl byl tedy splněn - hráči (zejména ti poctivě trénující) měli možnost celou zimu hrát s kvalitními soupeři, věřím, že přechod na venkovní hřiště bude bezproblémový, obzvlášť když můžeme využít UMT v Kunčicích a nejsme tak naprosto odkázáni na vrtochy počasí.

Všem hráčům díky za předvedenou hru a už se těšíme na jarní část soutěže.

1.Chlumec 09 4 4 0 0 72: 14 12 2.Třebeš 10 4 2 0 2 23: 37 6 3.Nový HK 4 2 0 2 24: 36 6 4.FC HK dívky 4 1 0 3 24: 21 3 5.Kunčice 4 1 0 3 24: 48 3

Přidáno: 19.3.2018, 10:03:28 Autor: Petr Soukal

11.3.2018, neděle | Mladší přípravka

Stěžerská liga je v plném proudu - v základní skupině se nám příliš nevedlo a po 1 výhře a 3 prohrách jsme skončili na poslední 5. příčce. V současné době se odehrávají skupiny týmů ze stejných příček ostatních skupin. V minulém týdnu jsme porazili domácí tým Stěžer v poměru 10:7 - kluci odehráli slušný zápas a zaslouženě vyhráli, i když ve druhé půli jsme udělali několik zbytečných chyb.

V neděli sehrajeme předposlední zápas s Třebechovicemi, poté nás čeká FC HK dívky, čímž bude tato sezóna ukončena. Jsem rád, že hráči mohli k tréninkům v hale přidat také několik zápasů s těžšími soupeři na umělém povrchu ve Stěžerách. Výsledky nebyly to hlavní, důležité je, že se do hry dostali všichni hráči.

Přidáno: 8.3.2018, 12:55:57 Autor: Petr Soukal

9.12.2017, sobota | Mladší přípravka

Mladší přípravka absolvovala 25. 11. halový turnaj v Předměřicích. V základním kole jsme překvapivě, ale zaslouženě porazili soupeře ze Stěžer a Urbanic, v posledním zápase s Novým Hradcem pak stačila remíza ke konečnému 1. místu ve skupině a postupu do finále.

To se odehrálo ve stejné hale o týden později a nás čekalo celkem 5 soupeřů. V prvních dvou zápasech jsme trošičku zaspali a po zbytečných chybách oba zápasy (Černilov a Vysoká) prohráli rozdílem jedné branky. V zápase s domácími favority jsme konečně zabrali na plný výkon a brali bod za remízu 2:2, sahali jsme dokonce na vítězství, ale musíme ještě odehrát spousty zápasů a dozrát. Se Smiřicemi jsme se rozstříleli a po výhře 5:0 šli na posledního soupeře z Malšovy Lhoty, se kterým jsme opět (a trochu smolně) prohráli 1:2. Konečné 4. místo v okrese však pokládáme za úspěch a klukům bych chtěl moc poděkovat za jejich výkon. Sestava: J. Hach, V. Jíra, K. Tůma, F. Kvasnička, D. Koller, T. Hruška a M. Soukal.

V sobotu 9. 12. 2017 odstartuje "Stěžerská liga", na kterou jsme pro letošní rok přihlášeni. Vzhledem k tomu, že zimní pauza je dlouhá a výpadek znatelný, rádi bychom, aby si tuto soutěž vyzkoušeli všichni hráči ml. přípravek, zejména pak ročníky 2010 a mladší.

Zápasy budou probíhat na umělém povrchu (umělá tráva s pískovým zásypem) v nafukovací hale ve Stěžerách, čas a termín bude vždy upřesněn formou SMS. Jedná se vždy o jeden zápas 2x25 minut během víkendu (sobota nebo neděle).

S sebou: kopačky/turfy, chráiče, termoprádlo, pití.

Přidáno: 8.12.2017, 11:06:20 Autor: Petr Soukal

7.11.2017, úterý | Mladší přípravka

Skončila podzimní část soutěže, za kterou je třeba "prcky" pochválit. Nehodláme počítat vítězná utkání, ale přeci jen nás fotbal baví víc, když se daří. A dařilo se, i když je stále na čem pracovat.

V pondělí 6. 11. (a každé další pondělí) pokračujeme v tréninkovém procesu v hale SOŠ Nový Bydžov - sraz na místě vždy v 16:15, tzn. 15 minut před začátkem tréninku. Ve středu dle počasí (bude upřesněno vždy na pondělním tréninku) trénink na UT v Kunčicích - vzhledem ke změně času od 16:00 do 17:00 hod.

V sobotu 25. 11. 2017 - halový turnaj mladších přípravek v Předměřicích nad Labem. Detaily budou včas upřesněny formou SMS.

Přidáno: 7.11.2017, 11:05:49 Autor: Petr Soukal

1.10.2017, neděle | Mladší přípravka

Další 2 utkání jsme odehráli na domácí půdě v neděli 1. 10. 2017. První zápas s družstvem "B" se změnil v divokou přestřelku, ve které jsme naštěstí tahali za delší konec. Poločas 5:2 v náš prospěch jsme si zasloužili, ale po změně stran jsme soupeři dovolili dostat se do zápasu. V závěru jsme opět odskočili a soupeři nastříleli 9 branek.

Družstvo "Stěžery A" bylo těžším soupeřem, což se dalo očekávat. V prvním poločase jsme soupeře přehráli, ale po změně stran se karta obrátila. Soupeři byli důraznější, silní v práci s míčem a narozdíl od nás proměňovali svoje šance. Během chvilku jsme promarnili 2brankové vedení a dokázali vstřelit již jen 1 branku, čehož soupeř využil a zvítězil 5:7.

Chuť jsme si však spravili ve Lhotě pod Libčany o den později, kdy jsme paralelně odehráli 2 přátelská utkání s jejich přípravkami. Mladší kluci (a dívka) narození 2011 vyzvali minipřípravku. Přestože hráli se soupeřem výrazně menším a mladším, zjistili, že při hře je třeba dávat pozor a soupeře nepodceňovat. Starší kluci (narození 2009 - 2010) porovnali síly s mladší přípravkou. Zde byla situace opačná a kluci museli bojovat se silnějším a rychlejším družstvem. Odměnou za bojovný i herně vydařený výkon jim bylo vítězství 7:5, za což je musím pochválit.

V neděli na Olympii HK.

Přidáno: 4.10.2017, 22:40:28 Autor: Petr Soukal

23.9.2017, sobota | Mladší přípravka

Konec září je tu a s ním i deštivé a studené počasí, ve kterém se ale dá hrát slušný fotbal. I přes absenci tradičních opor (Jirka Hach se starší přípravkou, Miky Soukal nemocen) jsme si s prvním zápasem s Novým Bydžovem poradili, začátek nám sice příliš nevyšel, kdy jsme po dvou hrubkách v obraně prohrávali 0:2, ale ještě do poločasu jsme stihli vyrovnat. Aktivní byli zejména Filip Kvasnička a Jakub Zemánek. Po poločase se přidali i ostatní (Kamil Tůma, Tadeáš Hruška, David Koller) a my zvítězili 5:3.

V zápase s domácími jsme od začátku tahali za kratší konec - soupeř byl důraznější a chtěl více hrát. Ve druhé půli jsme ukázali, že jsme schopni se soupeřem držet krok a snížili na rozdíl jediné branky. Bohužel to netrvalo příliš dlouho a soupeř svoje vedení navýšil. Ponaučení: hrají i hráči, kteří nemají míč, útočník pouze neútočí, musí i bránit!

Příště v Kunčicích snad již v plné sestavě.

Přidáno: 24.9.2017, 21:50:20 Autor: Petr Soukal

17.9.2017, neděle | Mladší přípravka

Máme za sebou další dva turnaje, ve kterých jsme porovnali svoje síly se silnými soupeři: nejprve v Myštěvsi s domácími, se kterými jsme drželi jednobrankové vedení ještě 8 minut před koncem utkání, ale vlastními chybami jsme se o tento stav připravili a nabídli hostům vítězství. Musím kluky pochválit za bojovný výkon, i v chladném a deštivém počasí se rvali až do konce. Ve druhém zápase jsme si poradili s týmem Dohalic 6:2, ale byl to spíš bojovný výkon - chyběla souhra, branky přišly po individuálních akcích.

V dnešním turnaji jsme narazili na dobře hrající Malšovu Lhotu, v jejímž útoku operovala dvě zdatná děvčata a celý tým hrál velmi kompaktně. I tak jsme dokázali se soupeřem držet krok a ještě 5 minut před koncem držet jednobrankové vedení. Bohužel se opakovala situace z Myštěvse - nesoustředěnost v obraně a neproměněné šance nás připravily o vítězství - prohra 4:3. V posledním zápase jsme konečně předvedli, že umíme nejen bojovat, ale také hrát fotbal. Výhra 6:2 byla zasloužená, Vojta Jíra nás ve 2. poločase nejednou podržel a v sestavě se zabydlel i "navrátilec" Jakub Zemánek, za což jsme moc rádi.

Místem dalšího našeho turnaje se stane 23. 9. Prasek - kluci sehrají zápas s domácími a s týmem RMSK Nový Bydžov. Přijďte zafandit!

Přidáno: 18.9.2017, 21:26:19 Autor: Petr Soukal

7.9.2017, čtvrtek | Mladší přípravka

Změna tréninku: ve středu 6. 9. 2017 zrušen (A-tým hraje pohárové útkání s Libčany), trénink proběhne ve čtvrtek 7. 9. 2017 od 16:30 hodin.

Přidáno: 7.9.2017, 09:55:02 Autor: Petr Soukal

2.9.2017, sobota | Mladší přípravka

Mladší přípravka odehrála svůj letošní první turnaj a hned před domácím publikem. Byli jsme zvědaví, jak si kluci poradí s přechodem z minipřípravek mezi mladší přípravku. Vstup do soutěže jsme zvládli - všechny soupeře jsme zdolali díky bojovnému výkonu celého týmu. Kluci si vyzkoušeli různé posty, ale i s tím si poradili. Zjistili, že fotbal se staršími protihráči občas i bolí a musíme nadále pokračovat v práci s míčem. Klukům chci poděkovat a už teď se těšíme na další turnaj, který odehrajeme v neděli 10. 9. v Myštěvsi, kde se do sestavy vrátí jedna z opor zadních řad Jakub Zemánek.

Přidáno: 4.9.2017, 21:56:59 Autor: Petr Soukal