8.4.2019, pondělí | Mladší přípravka

V sobotu byla zahájena jarní část soutěže ml. přípravek. Přestože jsme měli za sebou pouze 1 ostrý trénink na trávě a terén ve Stěžerách byl hodně "skákavý", kluci si s oběma těžkými soupeři (Stěžery A + B) nakonec poradili s výsledkem 1:6 a 2:8 v náš prospěch. Kluky chválím za bojovný výkon, opět to dost bolelo, ale to k fotbalu patří.

Do příštího zápasu, který proběhne v neděli 14. 4. od 10:00 hodin na domácím hřišti v Kunčicích, to chce více klidu na míči a více sledovat hru kolem sebe.

Pro rodiče: byl aktualizován rozpis zápasů, vše naleznete v sekci Mladší přípravka / Zápasy.

 

 

Přidáno: 8.4.2019, 11:55:25 Autor: Petr Soukal

12.3.2019, úterý | Mladší přípravka

Příprava na jarní sezónu 2018/19:

pondělí 11. 3.  od 16:30 hodin - trénink hala Nový Bydžov

středa 13. 3.  od 16:30 hodin - tělocvična / umělka ZŠ Nechanice

neděle 17. 3. od 15:00 hodin - poslední zápas "Stěžerské ligy" (boj o medailové příčky)

pondělí 18. 3. od 16.30 hodin - trénink hala Nový Bydžov

středa 20. 3. od 16:30 hodin - trénink tělocvična / umělka ZŠ Nechanice

pondělí 25. 3. od 16:30 hodin - trénink hala Nový Bydžov

středa 27. 3. od 16.30 hodin - trénink tělocvična / umělka ZŠ Nechanice

pondělí 1. 4. od 16:30 hodin - trénink hala Nový Bydžov (poslední)

středa 3. 4. od 16:30 hodin - trénink Kunčice (tráva / umělka)

pondělí 8. 4. od 16:30 hodin - trénink Kunčice

středa 10. 4. od 16:30 hodin - trénink Kunčice

 

Dále ve stejném režimu PO + ST - od 16:30 hodin v Kunčicích (trénink není 22. 4. - Velikonoční pondělí).

Termíny přátelských utkání před zahájením jarní sezóny sdělíme formou SMS.

 

 

Přidáno: 12.3.2019, 08:43:53 Autor: Petr Soukal

5.11.2018, pondělí | Mladší přípravka

Dobojováno! Podzimní část OP mladších přípravek je minulostí. S průběhem i hrou jsme prozatím spokojení. Hráči potvrdili svými výkony, že výhra v turnaji OP nebyla náhodná a s bilancí 18 výher, 1 remíza, 0 porážek se začínáme věnovat přípravě na zimní stěžerskou ligu a halové turnaje.

Během podzimních zápasů jsme si vyzkoušeli více herních variant, hráči ukázali, že nemusí hrát na jednom konkrétním postu a mohou se prosadit i tam, kde celou sezonu nehráli. Zároveň si někteří vyzkoušeli nevděčnou úlohu brankaře, kdy každá chyba znamená často gól ve vlastní síti, ale tak to má být - alespoň máme pochopení pro hru ostatních hráčů v týmu.

Děkuji také rodičům, kteří patří k těm nejslušnějším v rámci celého OP, jezdí, povzbuzují a "nefušují" nám, trenérům, do naší práce svými radami a pokyny. Za to děkujeme a pevně věřím, že to ocení i samotní hráči. Není nic horšího než 6 rodičů na lajně a jejich zajisté dobře míněné, ale často vzájemně si odporující pokyny.

V současné době zahajujeme tréninky v hale SOŠ Nový Bydžov (proti nemocnici), podzimní trénování završíme halovým turnajem v Předměřicích dne 24. 11. 2018. Přijďte zafandit!

Informace k zimní přípravě budou včas zveřejněny na webových stránkách klubu + formou SMS.

 

Přidáno: 5.11.2018, 11:27:14 Autor: Petr Soukal

21.10.2018, neděle | Mladší přípravka

Družstvo ml. přípravky zavítalo na hřiště Třebeš HK, kde odehrálo v rámci předposledního kola podzimní části dva zápasy s Třebeš dívky a Třebeš B. Kluci okusili poprvé zápas za studeného počasí a na rozjezdu to bylo znát. Než jsme se probrali, soupeřky se ujaly vedení a v určitých chvílích nám řádně zatápěly, navíc nemilosrdně trestaly naše chyby v zadních řadách. Během první půle jsme ale rozhýbali svoje těla a po zlepšené hře si vypracovali zasloužené vedení. Po poločase jsme soupeřky již k ničemu nepustili a naopak navýšili skóre na konečných 3:13 pro naše barvy.

Druhý zápas jsme začali o 100% lépe a byli jsme to my, kdo nutil soupeře k chybám. Po dravém výkonu, ve kterém se střídaly individuální i kombinační akce, jsme nedovolili soupeřům vsítit branku a po výhře 0:12 se radovali z vítězství.

V posledním podzimním kole nás čeká těžký soupeř z Urbanic/Libčan, přijďte se podívat, zda se nám podaří zvládnout podzim bez ztráty kytičky. Hraje se v Roudnici v neděli 28. 10. od 10:00 hodin.

 

Přidáno: 25.10.2018, 12:35:02 Autor: Petr Soukal

6.10.2018, sobota | Mladší přípravka

Sezona je v plném proudu, v podzimní části nás čekají již 3 poslední víkendy a 6 zápasů s kvalitními soupeři. V dosavadním průběhu zatím předvádíme velmi slušné výkony. Těší nás samozřejmě, že jsme na podzim ještě neprohráli, ale daleko důležitější je předvedená hra, za kterou kluky (a Kikinu) musíme pochválit, a taky poctivá účast na tréninkách, i když prší a nejsou ideální podmínky. V posledních čtyřech zápasech jsme narazili na Nový HK a FC HK dívky, Vysokou a Lhotu p. L. Jsem rád, že jsme schopni přehrát i fyzicky silnější soupeře, nebojíme se soubojů a naopak přidáváme postupně kombinační hru. Díky tomu jsme i tyto zápasy zvládli vítězně, což nás nabíjí do další práce. Hlavně neusnout na vavřínech a dál makat.

Chtěl bych v týmu přivítat dva nové hráče - Kristiána Skořepu a Dominika Antoše, oba se pustili do přípravy se vší parádou a doufám, že se jim bude v Kunčicích líbit.

V neděli 14. 10. hrajeme poslední podzimní zápas doma v Kunčičích, přijďte nás povzbudit!

Přidáno: 7.10.2018, 22:04:32 Autor: Petr Soukal

14.9.2018, neděle | Mladší přípravka

V neděli jsme poprvé sehráli turnaj na vlastním hřišti a očekávali jsme silné soupeře z Dohalic, Hořiněvse a Kratonoh. První dva zápasy jsme na hřišti předváděli pohledný fotbal se spoustou branek. V zápase s Hořiněvsí jsme nepustili soupeře do žádné vyložené šance, obrana hrála spolehlivě a útok se činil. V závěru se náš projev (nejspíš vinou vysokého vedení a hecování rodičů) výrazně změnil, každý chtěl ukázat, co v něm dřímá a týmová hra zmizela. Na druhou stranu je třeba vyzkoušet i hru 1 na 1, což se v podstatě podařilo.

Zápas s Dohalicemi probíhal taktéž v naší režii, ze všech tří nedělních zápasů jsme v něm předvedli nejlepší výkon a soupeře přestříleli v poměru 10:2.

Na závěr nás čekal náš tradiční soupeř z Kratonoh/Roudnice. V letošním roce jsme s ním sehráli zápas v Předměřicích, kdy jsme po tuhém boji slavili vítězství 6:4. Domácí zápas jsme nezačali dobře a po mdlém prvním poločase prohrávali 1:2. Naše hra se ve druhé půli zlepšila, Filda se přesunul z branky na svoji pozici útočníka a začal úřadovat, obránci přitvrdili a zrychlili hru. Bohužel po smolné brance se soupeř opět dostal do dvoubrankového vedení, ale to nás nezlomilo. Dalšími dvěma rychlými góly jsme vyrovnali a během dalšího střídání s ujali vedení 4:3. O konečné dělbě bodů rozhodla dalekonosná střela pod břevno naší branky, na kterou si Vojta sice sáhl, ale přesto zapadla do naší sítě a ukončila zápas spravedlivou remízou 4:4. Více takových zápasů, kdy musíme bojovat i sami se sebou a řešit složitější herní situace.

Díky, kluci (a Kristýnko), příští sobotu ve Stěžerách jdeme zase do toho!

Přidáno: 17.9.2018, 11:08:04 Autor: Petr Soukal

8.9.2018, sobota | Mladší přípravka

Ve 2. kole nás čekali soupeři z FC HK (C + D). Tento tým je známý šikovnými a hbitými hráči, což se potvrdilo. Přestože kluci z HK byli výrazně mladší a menší, s balonem to uměli a v určitých situacích jsme nestíhali ani rychlostně, což bylo i důsledkem naší časté nepozornosti.

Naši kluci se do soupeře pustili bez milosti, ale zpočátku spíš jen trestali chyby soupeře, než že by si sami nějaké vypracovali. Postupem času zjistili, že přihrávka je rychlejší než běh a pěkné akce na sebe nenechaly dlouho čekat. Oba zápasy jsme sice vyhráli vysokým rozdílem (0:16 a 2:15), ale předvedená hra měla k představě trenérů hodně daleko.

V neděli od 10:00 hod. nás čekají tři těžké zápasy na domácí půdě, kde bychom rádi ukázali všem divákům lepší fotbal, tak se přijďte podívat.

 

Přidáno: 10.9.2018, 09:51:17 Autor: Petr Soukal

1.9.2018, sobota | Mladší přípravka

V sobotu 1. 9. nás čekal dlouho očekávaný turnaj ml. přípravek ve Lhotě pod Libčany. Počasí sice nebylo nic moc, když od rána takřka nepřetržitě pršelo, ale klukům to vůbec nevadilo.

Los turnaje si s námi lehce pohrál a hned v prvních dvou kolech nás čekali nejsilnější soupeři. V prvním zápase jsme se utkali s favoritem z Chlumce n. Cidlinou. Nám se podařilo nerozehraného soupeře překvapit a po výhře 3:1 získat první body v turnaji. V dalším zápase jsme narazili na výborně hrající kluky z Urbanic, po výborném výkonu celého družstva jsme brali další 3 body po výhře 3:0. Postupem času se naši hráči ještě víc rozehráli a v dalších kolech postupně přehráli Malšovu Lhotu, FC Hradec Králové dívky a domácí Lhotu. To už jsme věděli, že nám medaile neunikne, ale chtěli jsme zlato.

V souboji s Vysokou jsme se dlouho nemohli prosadit, což se nakonec sice podařilo, ale pak jsme po našich chybkách dovolili soupeři vývoj zápasu obrátit. V závěru se nám podařilo vyrovnat na konečných 2:2, čímž jsme udrželi šanci na celkové vítězství. K tomu jsme museli porazit děvčata z Třebše, které se prezentovaly silovým fotbalem. Po urputném boji a mnoha neproměněných šancích jsme vyhráli 2:0. Vítězství v turnaji je naše - bereme zlato !!!

Chtěl bych všem hráčům poděkovat za přístup k tréninkům i za to, že se nenechali odradit deštěm a bojovali až do konce. Doufám, že se podobně budou prezentovat po celou sezonu.

Sestava: David Koller, Honza Štokr, Kristýna Kvasničková, Filip Kvasnička, Kamil Tůma, Táďa Hruška, Vojta Jíra a Mikuláš Soukal.

 

Přidáno: 2.9.2018, 21:23:19 Autor: Petr Soukal

13.6.2018, středa | Mladší přípravka

Poslední zápsy jsou odehrány, letošní ročník končí. V posledních dvou kolech jsme sehráli těžké zápas s kvalitními soupeři. Nejprve nás prověřil "B" team Malšovy Lhoty, se kterým jsme sice nepředvedli nijak hezkou hru, ale střelecky se dařilo, navíc na výrazně menším hřišti to byl spíše boj než fotbal. Výhra 9:3 přesto potěšila a my se mohli těšit na "áčko".

S těmi jsme začali velmi dobře, vyhověli jsme si, hráli kombinačně. Střelecky se prosadili nejen tradiční střelci Fíla, Táďa a Káma, ale pomohli obránci - Jířa pálil ze všech pozic, Vojta rozděloval míče, výstavní byla šibenice Mikyho. Vedení jsme si se soupeřem předávali a už to vypadalo, že se k nám štěstí obrátí zády, ale právě Jirka srovnal a po chvíli přidal i vedoucí branku na 6:5. Soupeř všek po našem faulu využil přímý kop, střela se dostala do branky velmi  zvláštně po ose "noha - hlava obránce - ruce brankaře - břevno - vysoký kopec - a teprve potom zapadla do sítě... Ale remíza 6:6 byla zasloužená a byli jsme spokojeni hlavně s předvedenou hrou.

Poslední víkend se přesunul na naše hřiště, neboť Kratonohy začaly s opravou hřiště. FC HK dívky nedorazily, proto jsme odehráli pouze duel s Novým HK. Soupeř nás od začátku přehrával, nestačili jsme ani technicky, ani silově a do poločasu třikrát lovili míč z branky. Po půli jsme se osmělili a začali trestat soupeřovy chyby a dostali se na rozdíl jedné branky. Bohužel po našich hrubkách si soupeř přidal  a zápas bezpečně dovedl k vítězství.

Dohrávka s děvčaty FC HK se odehrála namísto středečního tréninku. Zajímavé to bylo především pro Fílu a Kristýnku, kteří coby sourozenci nastoupili proti sobě jako zarputilí soupeři a na hřišti si dávali pořádně do těla. Děvčata byla výrazně vyšší a využívala zejména svoji fyzickou převahu, ale kluci se nenechali zahanbit a hráli kombinační fotbal. Navíc se prosadili i individuálně, což vedlo ke konečné výhře 6:2. Super zakončení sezony!

Na úvod sezóny jsme začali se 13 hráči, se stejným počtem končíme. Tu novou na podzim zahájíme bez 3 hráčů, kteří postupují do starší kategorie: Jirka Hach, Dominik Novotný a Matěj Fikar. Přejeme jim, ať se jim mezi staršími kluky daří, a věříme, že i bez nich další rok dobře zvládneme. Díky kluci, jen tak dál!

 

Přidáno: 13.6.2018, 20:45:41 Autor: Petr Soukal

30.5.2018, středa | Mladší přípravka

Jarní část sezony se pomalu blíží ke svému konci a nás čekají poslední 4 zápasy. Hráči mladší přípravky v posledních zápasech přidali na síle a po několika zápasech bez výhry jsme konečně bodovali. Odehráli jsme ale hlavně kvalitní zápasy, ve kterých rozhodovaly maličkosti i drobné chybičky. Soupeři jsou čím dál silnější a nedají nic zadarmo, proto musíme poctivě makat a do zápasu přidat kromě fotbalových dovedností taky více důrazu, což se v posledních zápasech  podařilo.

Díky všem hráčům, kteří poctivě a pravidelně trénují.

 

Přidáno: 30.5.2018, 21:30:53 Autor: Petr Soukal

1 2 3 4 5 6 7 8