Druh zápasu Soupeři Datum Čas Odjezd Výsledek
pohár FC HK žákyně : Kunčice Po 2.5.2022 17,00

2.5.2022, Po | pohár | Mladší žáci

FC HK žákyně 2:1 SK Bystřian Kunčice
(0:0)

Pohárový zápas s FC HK dívky jsme odehráli na hřišti Nového HK. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo od úvodních minut. Holky byly důraznější, rychlejší, snažily se hrát kombinační fotbal. My jsme se opět soustředili více na obranu a spoléhali na kvalitního brankáře a rychlé protiútoky. Přestože měl soupeř více šancí, z nichž 2 byly vyložené, do kabin jsme díky obětavosti obrany a výkonu Máry v brance šli za stavu 0:0.

Ve druhé půli jsme soupeře zaskočili po akci Kamila Tůmy, který podržel míč, posunul na Jirku a ten zavěsil. Remízu jsme drželi poměrně dlouho, ale pak se děvčatům podařilo zakončit jeden ze svých útoků. Po vyrovnání nám začaly docházet síly, naopak děvčata měla sil stále dost. Už to vypadalo, že zápas rozhodnou penalty, ale v poslední minutě zápasu (nebo možná i  po hrací době) jsme nedůsledně bránili roh, míč prošel do skrumáže a smolně se odrazil od nabíhající útočnice do branky.

Klukům je třeba smeknout poklonu, odehráli opět těžký a kvalitní zápas s velmi silným soupeřem, tentokrát se šťastným koncem pro holky. Soupeřkám blahopřejeme k vítězství a přejeme, ať dojdou v poháru až do finále, šanci rozhodně mají.