SK Bystřian Kunčice

Elévové 25.4.2006, úterý | Nadstavba - 5. kolo

Za nádherného přímo letního počasí nastoupili naši elévové k dalšímu dvojutkání na hřišti Třebše. Střetli se dva vyrovnané týmy a tomu odpovídaly i konečné výsledky. V prvním utkání jsme byli malinko nebezpečnější, měli převahu, ale chyběl důraz před brankou soupeře. Nevyužili jsme ani několik rohových kopů. O vítězi střetnutí tak rozhodl Jarkovský, který z trestného kopu z 15 metrů technickou střelou trefil pravou šibenici - 0:1. Velkou zásluhu na gólu měl Petr Krejčí, který nebojácně pronikal a byl faulován. Do konce utkání jsme již domácí nepustili do nebezpečné akce a připsali si tak první vítězství v jarní části soutěže (předcházející 4 utkání skončila vždy remízou). Druhé utkání bylo rovněž velmi vyrovnané, z našich hráčů měl několik dobrých příležitostí Trýzna, ale domácí brankář i se štěstím odolával. A protože Lukáš Chmelař chytal také bezchybně skončilo utkání zaslouženou remízou. Pochvalu zaslouží obranní hráči Šolc, Bednář a Kalenský, kteří odehráli celá dvě utkání téměř bez střídání a vyvarovali se chyb v obranné fázi a ještě výborně podporovali naši ofenzívu. U Šolce a Kalenského se výkon zlepšuje zápas od zápasu. Také naši útočníci, kteří jsou věkem ještě v kategorii mladší elévové se zlepšují a zápasy v Třebši odehráli velmi dobře. Za bojovnost a nasazení musíme zvlášť pochválil Krejčího a Beneše.

Branky: Jarkovský

Sestava: Chmelař - Šolc, Bednář, Trýzna, Kalenský - Beneš, Mrázek, Krejčí, střídali: Jarkovský, Šafařík, Beneš, Málek

Elévové 20.4.2006, čtvrtek | Nadstavba - 4. kolo

Obě utkání na domácím hřišti byla velmi vyrovnaná a dá se říci, že skončila spravedlivou dělbou bodů. V prvním utkání jsme měli více příležitostí ke vstřelení branky, ale ujal se pouze trestný kop Bednáře, který před brankářem ztečoval k tyči Luboš Kalenský. Měli jsme ještě další tři dobré příležitosti ke zvýšení náskoku, ale nevyužili je. Naopak hosté 10 minut před koncem utkání po rychlém protiútoku prostřelili Chmelaře a vyrovnali na konečných 1:1. Druhé utkání bylo vyrovnanější, téměř bez šancí na obou stranách. Rozhodnout mohl Petr Krejčí, který po krásné akci střílel z voleje z pravé strany k tyči, ale brankář hostí vyrazil míč na roh. Naopak hosté mohli rozhodnout 5 minut před koncem, kdy po faulu nařídil rozhodčí pokutový kop, ale Pražák z týmu Probluzi trefil prudkou střelou pouze tyč naší branky. Utkání tak skončilo také nerozhodně. Po čtyřech zápasech mají naši elévové čtyři remízy a zvládají tak zápasy finálové skupiny nad očekávání vzhledem k oslabení týmu. Výborné utkání odehrál Bednář, Kalenský, dařilo se také Krejčímu a Benešovi.

Branky: Kalenský Luboš

Sestava: Chmelař - Šolc, Bednář, Tryzna, Kalenský - Beneš, Mrázek, Krejčí (střídali: Šafařík, Havran, Beneš Jan, Málek)

Elévové 15.4.2006, sobota | Nadstavba - 3. kolo

K prvnímu dvojutkání elévové zajížděli do HK, kde se střetli na umělé trávě s Olympií HK "B". K utkání jsme nastoupili pouze s jedním střídajícím hráčem, zatímco domácí střídali celé sedmičky. Díky veliké bojovnosti všech hráčů, nasazení a také fotbalovému umu uhráli dvě remízy s těžkým soupeřem. V obou utkáních jsme odolávali tlaku domácích, velmi nám pomohlo, že jsme vždy střelili první branku, což ještě znásobilo úsilí všech hráčů. Oba zápasy skončili dělbou bodů: 2:2 (0:1), 1:1 (0:1). Pochvalu zaslouží skutečně všichni hráči a získané dva body jsou velkým povzbuzením do dalších těžkých jarních bojů.

Branky: ...

Sestava: Chmelař Lukáš - Šolc Dominik, Bednář Lukáš, Kalenský Luboš, Šafařík Filip - Krejčí Petr, Mrázek Kryštof, Havran Robin, Beneš Vojta

Elévové 29.9.2005, čtvrtek | 4. kolo

V typickém podzimním sychravém odpoledni se utkala dvě vyrovnaná mužstva. Úvod prvního utkání byl vyrovnaný a bylo pravděpodobné, že kdo dá první gól již zřejmě nepodlehne. To se povedlo našim elévům, když Kašprišin střelou z 15 metrů k tyči proměnil rychlý brejk 1:0. Druhý poločas začal tlakem hostí, ale po perfektně zahraném rohovém kopu opět Kašprišin střelou z voleje upravil na 2:0. V závěru utkání Kašprišin završil hattrick, když byl důrazný ve skrumáži a prostřelil urostlého brankáře hostí 3:0. Ve druhém poločase v našem týmu místy bylo až 5 hráčů z kategorie mladších elévů a přesto odehráli se soupeřem vyrovnanou partii a ještě jsme skóre navýšili. Druhý zápas začal s útočnou dvojicí Málek, Beneš mladší a hosté hned ve druhé minutě udeřili, když po sólu středem hřiště nejlepší hráč hostí Pražák prudkou střelou k tyči ze 12 metrů nedal Chmelaři šanci 0:1. Domácí vyrovnali, když se Kašprišin prosadil přes dva hráče a střelou z pravé strany hned ve 4. minutě vyrovnal 1:1. Výborný první poločas pokračoval a Mrázek s přehledem střelou k levé tyči upravuje na 2:1. Poté střelou ze 20 metrů překvapuje Kašprišin brankáře hostí a zvyšuje již na 3:1. Poločas končí 4:1, když opět Kašprišin dosahuje hattricku i ve druhém zápase a Kašprišin starší dosahuje vrcholu blaha. Do druhého poločasu jsme opět nasadili většinu mladších elévů a vypadalo to na bezproblémové vítězství. Hosté však předvedli, proč mají již tolik bodů a drtivým tlakem stihli vyrovnat, když všechny branky střílel opět Pražák a tak druhé utkání po zásluze skončilo emízou 4:4. Všichni hráči makali naplno a zaslouží pochvalu. Herně a zejména střelecky se dařilo Radimovi Kašprišinovi, který v tomto dvojzápase skóroval dohromady 6x a využíval většinu šancí. Poprvé na místě stopera nastoupil Lukáš Bednář a zejména v 1. zápase byl jeho výkon přímo ukázkový. Dobře chytal Lukáš Chmelař a v ůtoku se dařilo i Kryštofovi Mrázkovi. K dalšímu utkání zajíždí elévové v sobotu 8.10. ráno do Stěžer.

Branky: Kašprišin 3x; Kašprišin 3x, Mrázek

Sestava: Chmelař Lukáš - Šolc Dominik, Bednář Lukáš, Beneš Vojtěch, Kalenský Luboš - Mrázek Kryštof, Kašprišin Radim, Krejčí Petr (Beneš Jan, Šafařík Filip, Málek Petr)

Elévové 19.9.2005, pondělí | 3. kolo

Utkáním elévů v Chlumci n.C. jsme zakončili "ďábelský anglický trojtýden", kdy většina elévů absolvovala 12 zápasů za elévy a za mladší žáky během tří týdnů. Toto fyzické zatížení se projevilo již v neděli v mladších žácích a naplno nyní v zápase elévů. I přes tento hendikep a oslabenou sestavu jsme byli blízko úspěchu. Hra v poli byla vyrovnaná, na střely a dobré příležitosti jsme asi měli i převahu, ale dát gól nám téměř sedmdesát minut nebylo přáno. Střelecky se k nám štěstí usmálo až v posledních deseti minutách druhého zápasu, ale bohužel již za stavu 4:0. První zápas byl naprosto vyrovnaný, domácí vstřelili šťastný úvodní gól po dvojnásobné teči a druhý přidali po hrubé chybě ve středu obrany. Od této chvíle jsme do domácích bušili, ale ani ty nejvyloženější šance neproměnili. Druhý zápas se vyvíjel podobně jako první a po 10 minutách jsme opět prohrávali o dvě branky, i když šance jsme měli my. V těchto chvílích si přítomní rodiče hostujících hráčů připadali, jako by nám nebylo "zhůry dáno" vstřelení branky. Trefovali jsme tyče, na brankové čáře stojící hráče domácích, ... Za stavu 4:0 se nám však podařilo vstřelit branku kdy po akci Kašprišina a střele Bednáře nadvakrát dorážel Mrázek. Skóre jsme upravili na konečných 4:2 z pokutového kopu nařízeného za ruku, který s přehledem střelou po zemi k levé tyči proměnil Kašprišin. I přes oba prohrané zápasy zaslouží všichni naši hráči pochvalu za přístup k zápasům, které se nevyvíjely dobře. Při troše štěstí či trošce fotbalového umu v klíčových okamžicích jsme mohli oba zápasy klidně vyhrát. Je nutné si taky uvědomit, že mužstvo nastoupilo se čtyřmi mladšími elévy v základní sestavě a zejména, že u těchto začínajících fotbalistů nejde o výsledky, ale o radost z předváděné hry a zlepšování jednotlivých aktérů.

Branky: Mrázek Kryštof, Kašprišin Radim

Sestava: Jarkovský Radim - Trýzna Tomáš, Bednář Lukáš, Kašprišin Radim, Kalenský Luboš - Krejčí Petr, Beneš Vojtěch, Mrázek Kryštof (Šafařík Filip, Beneš Jan)

Elévové 15.9.2005, čtvrtek | 2. kolo

V prvním utkání jsme od začátku marně dobývali branku hostí. Za celý zápas jsme si vytvořili cca 15 brankových šancí, ale všichni naši hráči bez rozdílu nedokázali tyto šance využít. Někdy nám chybělo trošku štěstí, jindy výborně zasáhl bankář hostí. V mnoha případech však naši hráči neřešili situaci správně a v momentě, kdy měla přijít střelba ještě přihrávali či naopak. Hosté ve druhém poločase vyrovnali hru, ale přesto jsme měli naši převahu využít ke vstřelení branky. Druhý zápas opět přinesl převahu našich elévů, šance byly, ale ke konci poločasu již hosté vyrovnali hru a vypadalo to, že ve druhém poločase již naše unavené hráče převýší. Nastřelili jsme dvakrát tyč branky hostí. V momentě, kdy již obě mužstva byla více méně spokojená s další remízou jsme se prosadili po rohovém kopu, kdy po sérii hlaviček rozhodl hlavou Kašprišin dvě minuty před koncem. Paradoxem je, že v tomto druhém utkání byli hosté již vyrovnaným soupeřem a přesto jsme zvítězili. V prvním utkání jsme měli trvalou převahu, množství šancí, ale utkání skončilo bezbrankovou remízou.

Branky: Kašprišin Radim

Sestava: Chmelař Lukáš - Kalenský Luboš, Bednář Lukáš, Trýzna Tomáš - Beneš Vojtěch, Kašprišin Radim, Šolc Dominik, Mrázek Kryštof (Krejčí Petr, Šafařík Filip, Málek Petr)

Elévové 7.9.2005, středa | 1. kolo

V 1. utkání sezóny se projevila herní praxe hráčů, kteří nastupují pravidelně za mladší žáky a soupeře jsme přehrávali. Hráči si dobře nahrávali, menším problémem bylo proměňování šancí, kterých bylo hodně. I tak jsme však utkání dovedli v pohodě do vítězného konce, když se třikrát radoval Radim Kašprišin, který však několik dalších dobrých šancí neproměnil, stejně tak jako i ostatní hráči. Druhé utkání začalo opět náporem našich. Z několika šancí se ujala až dorážka důrazného Beneše po střele Kašprišina. Poté následoval festival vyložených šancí, který ukončil rychlý protiútok domácích, faul a následný pokutový kop, který nejlepší hráč domácích s přehledem proměnil střelou do šibenice. Ještě do přestávky však naši hráči upravili na konečných 3:1, když druhá branka padla po skvěle sehraném rychlém protiútoku a třetí po pěkní kombinaci celého útoku. Druhý poločas se již odehrával plně pod naší taktovkou a skóre rychle přibývalo. Na 5:1 upravil z penalty brankář Lukáš Chmelař. Po bezstarostné hře ve druhém poločase se tak skóre zastavilo na konečných 2:8. Nejlepší výkon v životě asi předvedl Lukáš Bednář, který nejen, že výborně bránil, ale podporoval i útok a několikrát dobře vystřelil. Ofenzivní hru dobře dirigoval Radim Kašprišin, který v obou utkáních zaznamenal hattrick. Za předváděný dobrý fotbal chválíme všechny hráče týmu, neboť měli snahu hrát fotbal a některé jejich akce byly perfektní.

Branky: Kašprišin 3x; Kašprišin 3x, Beneš 2x, Chmelař, Jarkovský, Mrázek

Sestava: Chmelař Lukáš - Kalenský Luboš, Jarkovský Radim, Bednář Lukáš, Trýzna Tomáš - Mrázek Kryštof, Kašprišin Radim, Beneš Vojtěch, střídali Šolc Dominik, Krejší Petr, Šafařík Filip