SK Bystřian Kunčice

Starší žáci 12.6.2005, neděle

V neděli 12.6. nastoupili naši starší žáci k poslednímu mistrovskému utkání této sezóny proti týmu Lužce. Prvních pět minut bylo oťukávacích, bez šancí na obou stranách. Po té si naši hráči uvědomili, že pro některé to je poslední zápas za žáky a začali hrát fotbal na góly, ale i pro diváky. Výsledkem bylo 10 branek v síti soupeře, hra na kterou se dalo chvílemi i koukat, krásné akce po křídlech. První branka padla po RK Pechara - na zadní tyči volný Ryba z voleje 1:0. Na 2:0 upravil po narážečce s Pecharem na hranici pokutového území střelou k tyči Machač. Třetí brance předcházel průnik Málka po levé straně do šestnáctky a faul zezadu - Ryba z PK s přehledem 3:0. Na 4:0 upravil Jandera střelou z 15 metrů k tyči a korunoval tak svůj velmi dobrý výkon nejen v tomto utkání, ale v celé jarní části soutěže. Poločasové skóre uzavřel Málek z levé strany křižnou střelou na zadní tyč. Mimo těchto gólových akcí jsme měli ještě několik dobrých příležitostí. Za zmínku stojí průnik Pechara, který z ostrého úhlu z levé strany nastřelil nejdříve brankáře, poté z dorážky břevno a Vilimský opět z dorážky tyč. Hosté v 1. poločase zahrozili několika rychlými brejky, které však naše obrana vždy dokázala zastavit ještě před pokutovým územím. Do druhého poločasu vstoupili naši žáci opět s chutí a výsledkem byl gól na 6:0, který vstřelil po přihrávce Vilimského Pechar. Na 7:0 upravil Šmíd, kdy z 15 metrů vrátil odražený míč po RK. Osmá branka patřila k těm momentům pro které se chodí na fotbal. Pechar za hranicí pokutového území si odražený míč levačkou přehodil na pravou a prudkou střelou z voleje k levé tyči nedal brankáři hostí šanci 8:0. Po přihrávce Vilimského a průniku středem hřiště Pechar vstřelil další gól 9:0. Diváky vyžadované "desítky" se naši hráči dočkali 5 minut před koncem, kdy po narážečce Machače Pechar obelstil oba stopery a podél brankáře k tyči upravil na konečných 10:0. Celkový výsledek je k hostům krutý, ale odpovídající formě domácích. Škoda jen, že s takovouto chutí neodehráli všechny zápasy v sezóně. Po posledním zápase nebudeme chválit jednotlivce, ale celý tým, který působil velmi kompaktně a sebevědomě šel za dobrým výsledkem a ještě potěšil domácí diváky. Doufejme, že podobný nebo ještě lepší výkon předvedou při oslavách "70 let kopané v Kunčicích" dne 25.6. Zveme všechny rodiče, příznivce kopané či bývalé hráče.

Soupeři: SK Bystřian Kunčice x Sokol Lužec n.C.

Výsledek: 10:0 (5:0)

Branky: Pechar Jiří 4x, Ryba Vojta 2x, Machač Radek, Jandera Tomáš, Málek Patrik, Šmíd Marek

Sestava: Michálek Jakub - Michálek Lukáš, Ryba Vojtěch, Jandera Tomáš, Rejmánek Lukáš - Kašprišin Jan (Kašprišin Radim), Machač Radek, Šmíd Marek (Farka Tomáš) - Vilimský Roman, Pechar Jiří, Málek Patrik

Starší žáci 5.6.2005, neděle

K předposlednímu zápasu nastoupili starší žáci proti týmu Myštěvse. Domácí nastoupili s většinou hráčů z mladší kategorie a tak zápas byl pouze otázkou celkového skóre. V prvním poločase naši žáci vstřelili rekordních 12 branek a to ještě mnoho šancí zůstalo nevyužito. Největším "smolařem" byl Lukáš Kvasnička, který nevyužil několik gólových šancí a dokonce dokázal z půl metru přehlavičkovat prázdnou branku. Naši hráči předvedli mnoho krásných akcí po křídlech, docela často i stříleli a tak se na 1. poločas dalo koukat. Druhý poločas již byl z naší strany fotbalově horší, neboť většina hráčů chtěla vstřelit gól, hrálo se středem a ne po krajích jako v prvním poločase. Středoví hráči (Ryba, Machač, Pechar) se pohybovali u sebe a nikoliv za sebou nebo na celé šíři hřiště a tak utkání skončilo s celkovým skóre 0:15. Za zaznamenání stojí pouze 5 branek Jiřího Pechara (několik dalších nedal, když místo střely k tyči přehazoval brankáře) a hattrick Honzy Kašprišina. Všechny jeho branky byly ukázkové a společně s jedním gólem ze sobotního utkání za mladší žáky tak vstřelil za víkend rekordní 4 góly. Po fotbalové stránce zápas týmu nic nedal a tak doufejme, že v příštím týdnu Lužec prověří naše starší žáky více. Bude se jednat o poslední mistrovský zápas SŽ v této sezóně a pro některé hráče i poslední zápas v žákovské kategorii.

Soupeři: Sokol Myštěves x SK Bystřian Kunčice

Výsledek: 0:15 (0:12)

Branky: Pechar Jiří 5x, Kašprišin Jan 3x, Ryba Vojta 2x, Machač Radek 2x, Vilimský Roman, Kvasnička Lukáš, Farka Tomáš

Sestava: Michálek Jakub - Michálek Lukáš, Ryba Vojta, Rejmánek Lukáš, Šmíd Marek - Kašprišin Jan, Machač Radek, Pechar Jiří, Kvasnička Lukáš (Farka Tomáš) - Vilimský Roman, Málek Patrik

Starší žáci 29.5.2005, neděle

V souboji o 2. místo v tabulce jsme přivítali tradičního soupeře tým Ohnišťan, který na nás ztrácel tři body. Od začátku utkání jsme si vytvořili tlak a mnoho šancí, které však skončili na tyči po dorážce Kvasničky, na břevně po střele Pechara nebo mimo branku. První gól padl po trestném kopu Pechara, který zblokovala zeď a Kvasnička střílel do prázdné branky. Ve 20. minutě byl zraněn Machač a do druhého poločasu již nenastoupil (otřes mozku). V závěru prvního poločasu hosté zahrozili třemi trestnými kopy jejich nejlepšího hráče Kulicha, ale brankář Syrůček chytal spolehlivě. V této době se domácí tým nemohl dostat do tempa, kazil velké množství přihrávek a hra v tropickém počasí upadla do průměru. Do druhého poločasu nastoupil Málek do útoku a do středu zálohy se stáhl Vilimský. I nadále se domácí snažili rozhodnout utkání, ale po ztrátě míče při rohovém kopu v 50. minutě hráč hostí Kulich po sólu přes celé hřiště vyrovnal na 1:1. Domácí měli dále šance, ale ani Vilimský, Málek, Kvasnička či Pechar je nebyli schopni proměnit. V 56. minutě byl zezadu faulován v pokutovém území Pechar a Ryba s přehledem proměnil pokutový kop k levé tyči, 2:1. Když se v 60. minutě trefil Honza Kašprišin střelou ze 14 metrů k pravé tyči zdálo se být utkání rozhodnuté, ale hosté jej ještě zdramatizovali. Jejich nejlepší hráč se vysunul na hrot útoku, domácí reagovali změnou v rozestavení hráčů Ryba - Pechar. I přes pokyny trenérů při trestném kopu hostí zbytečně fauloval Valášek v hlavičkovém souboji a hosté z nařízené penalty snížili na 3:2, přestože Syrůček vystihl směr střely a téměř ji vyrazil mimo branku (65.min.). Závěr utkání se již domácí snažili uhrát co nejdále od své branky a po zásluze dotáhli k tříbodovému zisku, který jim již téměř zaručuje 2. místo v soutěži. V tomto utkání se v dobrém světle ukázali hráči, kteří měli a mají být oporou tj. Syrůček, Ryba, Jandera a Pechar. Uznání ale zaslouží všichni aktéři utkání vzhledem k počasí.

Soupeři: SK Bystřian Kunčice x Ohnišťany

Výsledek: 3:2 (1:0)

Branky: Kvasnička, Ryba (PK), Kašprišin Jan

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš (Michálek Jakub), Ryba Vojtěch, Vlášek Martin, Jandera Tomáš - Šmíd Marek (Kašprišin Jan), Machač Radek (Málek Patrik), Pechar Jiří, Rejmánek Lukáš (Kašprišin Radim) - Vilimský Roman, Kvasnička Lukáš

Starší žáci 15.5.2005, neděle

V neděli 15. května se naši starší žáci utkali s prvním týmem tabulky Chlumcem n/C. se snahou odčinit podzimní porážku a zdramatizovat tak boj o 1. místo. Hned od úvodu bylo znát, že se utkala dvě vyrovnaná mužstva a o výsledku tak budou rozhodovat maličkosti. Střetnutí bylo prvních deset minut opatrné, na každé straně byla pouze jedna střela z dálky. Ve 12. minutě se Pechar po pěkné kličce dostal přes stopera hostí a šel sám na brankáře. V momentě, kdy napřáhl ke střele byla jeho pravá noha zezadu zahákována a ještě byl sražen. Hráč hostí nejenže nebyl za tento faul vyloučen ani napomenut žlutou kartou, ale ani nebyl nařízen pokutový kop k údivu všech přihlížejících. Jak se později ukázalo byl to klíčový okamžik utkání. Hosté po nenápadné akci levého křídelního útočníka skórovali, když se prosadil přes Rejmánka i Rybu a brankář domácích již nestihl reagovat. Ve 30. minutě byl v dobré pozici na hranici velkého vápna faulován Šmíd, ale rozhodčí jasný zákrok neodpískal. Dvě nebezpečné střely zlikvidoval Syrůček. Do konce 1. poločasu domácí tlačili, ale dostali se pouze ke dvěma střelám Pechara z dálky. Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou alespoň vyrovnat, ale obrana hostí pracovala spolehlivě. Nedařilo se prosadit ani při rohových kopech. V 55. minutě po drobné chybě Syrůčka skórovali hosté hlavou podruhé, když obrana domácích byla velmi nedůrazná. V závěru utkání i přes snahu domácích žáků se již skóre nezměnilo a tak si vítězství odváží hosté. Utkání proti takto vyrovnanému a fotbalovějšímu týmu ukázalo, že nelze uspět, když je v mužstvu pouze polovina hráčů, která má fotbalové myšlení. Je nutné, aby hráči méně fotbalovější alespoň bojovali s plným nasazením a snahou o co nejlepší výsledek mužstva. Toto však bohužel v neděli nebylo vidět. Dobrý výkon podal až do svého zranění Ryba, který nastoupil se zvýšenou teplotou, dále Jandera v obranné činnosti, v záloze Machač. V útoku pouze Pechar byl schopen udržet míč a rozehrát jej spoluhráčům či se sám individuálně prosadit. Solidní výkon jako v celé jarní části odvedl brankář Syrůček a Lukáš Rejmánek. Vítězství hostí bylo zasloužené, neboť dokázali vstřelit dvě branky. Vývoj utkání by byl asi jiný, kdyby rozhodčí nařídil penaltu a vyloučil hostujícího hráče, ale to jsou pouze kdyby na která se fotbal nehraje. Rozhodují góly, které naši hráči bohužel nevstřelili.

Soupeři: SK Bystřian Kunčice x Chlumec nad Cidlinou

Výsledek: 0:2 (0:1)

Branky:

Sestava: Syrůček Luděk - Rejmánek Lukáš, Ryba Vojtěch (Michálek Lukáš), Vlášek Martin, Jandera Tomáš - Šmíd Marek (Michálek Jakub), Machač Radek, Kvasnička Lukáš (Kubišta František)- Vilimský Roman (Kašprišin Jan), Pechar Jiří, Málek Patrik (Menyhart Ondřej)

Starší žáci 7.5.2005, sobota

V sobotu 7.5. hráli starší žáci předzápas před "B" týmem mužů v Cerekvici nad Bystřicí. Na "trávníku", který byl horší než na našem novém tréninkovém hřišti, se hrál v prvním poločase vyrovnaný zápas. Hosté měli sice převahu, ale do vedení se dostali domácí hned ve 3. minutě. Během prvního poločasu však Kunčice výsledek obrátili, když po pěkné akci Vilimského skóroval na zadní tyči Málek do poloprázdné branky. Vítězný gól vsítil kolenem Kvasnička po závaru v pokutovém území domácích. Dvě velmi dobré šance domácích zneškodnil dobře chytající Syrůček. Ve druhém poločase již Kunčice kontrolovali hru, měli několik šancí. Ozdobou byl třetí gól, který po rohovém kopu zahraném Pecharem vstřelil Machač přímo z voleje. Celkově se jednalo o průměrný zápas odpovídající svou kvalitou úrovni hřiště. V příštím utkání přivítáme na domácí půdě vedoucí celek Chlumce nad Cidlinou a pokud budeme chtít pomýšlet na bodový zisk je nutné, aby všichni hráči podali výkony na hranici svých možností, vyvarovali se zbytečných chyb a proměňovali šance. Doufejme, že se poprvé na jaře předvedeme v nejsilnější sestavě.

Soupeři: Cerekvice nad Bystřicí x SK Bystřian Kunčice

Výsledek: 1:3 (1:2)

Branky: Málek Patrik, Kvasnička Lukáš, Machač Radek

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš (Kubišta Fanda), Vlášek Martin, Ryba Vojtěch, Rejmánek Lukáš - Kvasnička Lukáš, Machač Radek, Pechar Jiří, Šmíd Marek - Vilimský Roman, Málek Patrik

Starší žáci 4.5.2005, středa

Ve středu 4.5. naši starší žáci přivítali v osmifinále poháru Jaroslava Míchala celek Sokol Stěžery. Hrálo se velmi vyrovnané utkání, ve kterém domácí byli lepší v 1. poločase, hosté v poločase druhém. Neproměnili jsme několik dobrých šancí. Oba středoví hráči Machač i Pechar vystřelili několikrát velmi dobře, bohužel branku jsme nevstřelili ani z vyložené šance, kdy po trestném kopu Pechara byl Machač úplně sám na malém vápně, ale odražený míč zbrkle přestřelil, když nebyl vůbec atakován a mohl pohodlně střílet do prázdné branky. Do druhé půle nastoupili domácí oslabeni o Tomáše Janderu (otřes mozku po úderu loktem) a vzhledem k absenci několika stabilních hráčů se toto oslabení promítlo do obrazu hry. Stěžery vsítili hned ve 48. minutě první branku utkání, když Šmíd nepokryl hostujícího kapitána Dernera. Utkání poté bylo vcelku vyrovnané, více střeleckých příležitostí měli hosté, domácí zase měli dvě šance, které neproměnili Pechar a Vilimský. Při závěrečném domácím zoufalém tlaku hosté z rychlého protiútoku upravili minutu před koncem na konečných 0:2 a postoupili do dalšího kola poháru. Domácí si ověřili, že můžou hrát vyrovnané partie i s mužstvy vyšší soutěže, ale je nutné odstranit vleklou nemoc "neproměňování gólových šancí". Celé mužstvo si zaslouží pochvalu za přístup k utkání, velmi dobře chytal Luděk Syrůček, v obraně podal dobrý výkon Ryba.

Soupeři: SK Bystřian Kunčice x Sokol Stěžery

Výsledek: 0:2 (0:0)

Branky:

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš, Ryba Vojtěch, Jandera Tomáš (Kašprišin Jan), Rejmánek Lukáš - Šmíd Marek, Machač Radek, Pechar Jiří, Menyhart Ondřej - Vilimský Roman, Málek Patrik

Starší žáci 24.4.2005, neděle

Dnes před zápasem B mužstva se střetli starší žáci s tradičním soupeřem týmem AFK Probluz. Konečný výsledek asi nejlépe vystihuje sílu soupeře. Při poloviční produktivitě proměňování brankových šancí musel výsledek začínat číslicí 15 nebo vyšší. Hodnotit jednotlivce nemá vcelku význam. Mužstvo střídalo skvostné fotbalové okamžiky (několik branek po kombinacích na jeden dotyk) s momenty, kdy si někteří spoluhráči nebyli schopni nahrát na několik metrů. Zajímavostí je, že se střelecky prosadili 4 útočníci, kteří v tomto utkání nastoupili s výjimkou Ondry Menyharta. Střelecky i herně se dařilo Milanu Valáškovi, který stihl hetrik v prvním poločase. Ozdobou druhého poločasu byl krásný gól Jiřího Pechara z trestného kopu z více jak 35 metrů. V příštím týdnu mají volno a k dalšímu mistrovskému utkání zajíždí až 7.5. do Cerekvice nad Bystřicí.

Branky: Pechar Jiří 3, Valášek Milan 3, Málek Patrik 2, Vilimský Roman

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš, Ryba Vojta, Jandera Tomáš, Rejmánek Lukáš - Šmíd Marek (Kubišta František), Kvasnička Lukáš - Vilimský Roman (Menyhart Ondra), Pechar Jiří, Valášek Milan (Málek Patrik)

Starší žáci 17.4.2005, neděle

Vzhledem k dnešní termínové kolizi (zápasy dorostu, SŽ, MŽ současně) a nezájmu několika hráčů mladších žáků odjeli obě žákovská mužstva doplněna mnoha elévy. Starší žáci na rozdíl od mladších dokázali zápas na půdě Velichovek dotáhnout do vítězného konce i v neúplné sestavě a připsali si tři důležité body, i když průběh zápasu byl vyrovnaný. První gól vstřelil po rohovém kopu hlavou Rejmánek ve 25 minutě. Druhý poločas byl dlouho vyrovnaný, domácí hrozili z rychlých protiútoků. Uklidňující branku vstřelil elév Dan Šafařík novými kopačkami, které zakoupil v sobotním dopoledni. Jeho branka je první v kategorií žáků a byla přímo ukázková. Z 25 metrů střela volejem do šibenice. Poslední rozvlnil síť Jiří Pechar po samostaném průniku. Za vítězství 3:0 (1:0) si celý tým zaslouží pochvalu.

Branky: Rejmánek Lukáš, Šafařík Dan, Pechar Jiří

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš, Ryba Vojta, Vlášek Martin, Jandera Tomáš - Rejmánek Lukáš, Machač Radek, Pechar Jiří, Kvasnička Lukáš - Šmíd Marek, Brádle Daniel (Šafařík Dan)

Starší žáci 10.4.2005, neděle

První zápas jarní sezóny sehráli starší žáci proti týmu Červeněvse. Výkon týmu nebyl dobrý, nedařily se přihrávky a celek neplnil předzápasové pokyny. Kladem utkání byla skutečnost zisku tří bodů a nezranění žádněho z hráčů. V příštích zápasech se musí hra mužstva zlepšit, pokud chce myslet na zisk dalších bodů. První branku vsítil Vilimský po průniku z pravé strany v 18. minutě, 1:0. Na 2:0 zvýšil v 25. minutě opět Vilimský po krásné akci za asistence Pechara. Ve 28. minutě domácí zahrávali pokutový kop, který neproměnil střelou nad bránu Vlášek. Za dvě minuty po zbytečném faulu Vláška hosté snížili z penalty na 2:1. Ve 42. min. po rohu Pechara zvýšil nejménší hráč v pokutovém území Vilimský na 3:1 a uzavřel tak svůj hetrik. Na konečných 4:1 upravil střídající Farka po vtipně rozehraném rohovém kopu.

Branky: Vilimský Roman 3, Farka Tomáš

Sestava: Syrůček Luděk - Michálek Lukáš (Michálek Jakub), Ryba Vojta, Vlášek Martin, Jandera Tomáš - Šmíd Marek (Menyhart Ondřej), Machač Radek, Rejmánek Lukáš (Farka Tomáš) - Vilimský Roman (Málek Patrik), Pechar Jiří, Kvasnička Lukáš

Starší žáci 20.11.2004, sobota

Zimní příprava starších žáků "B" - RMSK Cidlina

SOUSTŘEDĚNÍ - HORNÍ BRANNNÁ : 17. - 20. ledna 2005 (středa - neděle)

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY a TURNAJE

Měsíc Datum Akce Začátek Odjezd
Leden 9.1. 2005 (ne) Halový turnaj Hlušice
15.1. 2005 (so) Zimní turnaj Rychnov n. K. 11:00 9:00
Únor 12.2. 2005 (so) Halový turnaj Jablonec n.N.
14.2. 2005 (po) Zimní turnaj Rychnov n. K. 18:00 16:00
26.2. 2005 (so) Zimní turnaj Rychnov n. K. 11:00 9:00
27.2. 2005 (ne) Halový turnaj - SK Jičín
Březen 5.3. 2005 (so) Zimní turnaj Rychnov n. K. 11:00 9:00

Starší žáci 23.10.2004, sobota

Jediným kunčickým celkem, který získal tento víkend plný počet bodů byli právě starší žáci, kteří se dnes utkali s týmem Lužce. Soupeře zdolali 1:2 (0:1), když obě branky Bystřianu vsítil Jiří Pechar. Podzimní část sezóny 2004/05 pro celek starších žáků tímto skončila.

Starší žáci 17.10.2004, neděle

Celek starších žáků se utkal od půl druhé s týmem Myšťevse a soupeře roznesl v poměru 9:1 (6:0). Do brankové listiny se zapsali: Roman Vilimský 4, Jiří Pechar 2, Vojtěch Ryba, Lukáš Kvasnička a Jan Kašprišin 1 gólem. V příštím zápase zavítají starší žáci na hřiště Lužce.

Starší žáci 9.10.2004, sobota

Od 11:30 se střetli naši starší žáci s celkem Ohnišťan. Poločasový stav 2:1 nebyl ještě beznadějný, ale soupeř byl lepším týmem a dalšími dvěma góly potvrdil své vítězství. Ohnišťany zvítězili 4:1 (2:1) a jedinou naši branku vsítil Roman Vilimský.

Starší žáci 25.9.2004, sobota

Po předchozích čtyřech výhrách v řadě utrpěli naši starší žáci první porážku v této sezóně. Na vítězství s týmem Chlumce nad Cidlinou stejně jako "A" mužstvo nedosáhli, když prohráli 6:2 (3:0) a naše dva góly vstřelili Martin Vlášek a Vojtěch Ryba.

Starší žáci 19.9.2004, neděle

Cerekvice si neodvezla body ani ze druhého změření sil s Bystřianem Kunčice. Ve čtvrtém utkání sezóny naši starší žáci opět nezaváhali a připsali si další tři body výhrou 3:1 (0:1). Za zelenobílé barvy skórovali Valášek, Pechar a Vilimský. V sobotu 25. září zavítají starší žáci k mistrovskému utkání do Chlumce nad Cidlinou.

Starší žáci 4.9.2004, sobota

Starší žáci dnes sehráli na Probluzi další mistrovské utkání a opět nezaváhali a připsali si již třetí vítězství. Soupeře deklasovali 2:9 (1:5) a za 14 dní v neděli přivítají doma celek z Cerekvice.

Starší žáci 29.8.2004, neděle

Starší žáci zvítězili také ve druhém utkání sezóny a opět velmi divokým skóre 9:0 (4:0). Pod konečný výsledek se podepsal hetrikem Jiří Pechar, po dvou brankách Roman Vilimský a Patrik Málek a jeden gól vsítil Martin Vlášek a Jakub Michálek. Za týden v sobotu zajíždějí starší žáci také na hřiště Probluze.

Starší žáci 22.8.2004, neděle

Starší žáci dnes sehráli první mistrovské utkání sezóny 2004/2005 a nepočínali si vůbec špatně. Rozstříleli celek Červeněvse 0:10 a připsali si první tři body v letošní sezóně a jediný zisk bodů SK Bystřianu Kunčice o tomto víkendu.