Starší dorost 16.6.2007, sobota | 32. kolo

SK Bystřian Kunčice - Nové Město n. M.   1:2 (0:1)


Vyrovnané utkání nepříliš vysoké úrovně pro sebe rozhodli hosté vyšší produktivitou při proměňování brankových příležitostí. Domácí nedokázali své vyložené šance proměnit. Tři body patří šťastnějším hostům.


Branky: Wild Jan

Sestava: Červenka[5] – Špaček J.[8], Ryba[5] (35. Machač[6]), Samšeňák[7], Brixi[5] – Novák[6] (55. Hruška[5]), Vlasák[6] (70. Kvasnička[4]), Špaček V.[6] , Pavlíček[7] – Wild[6], Šulc[7] (35. Koudelka[6])

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 9.6.2007, sobota | 31. kolo

Babí-Náchod - SK Bystřian Kunčice  2:7 ()


Hosté střílí první gól hned ve 2. minutě, kdy centr Koudelky skončí u zadní tyče domácí branky. Branka však více povzbudila domácí, kteří zejména po pravé straně několikrát zahrozili. Hosté i ve vyložených pozicích v šestnáctce ještě přihrávají a tak je utkání více než půl hodiny vyrovnané. Ve 32. minutě Wild vystřelí z 25 metrů a míč končí u pravé tyče - 0:2. O dvě minuty později po akci Pechara a Šulce střílí Wild do prázdné branky - 0:3. Ještě do poločasu upravuje na 0:4 Koudelka, který z 5 metrů střílí mezi nohy brankáře po akci Skalického a Šulce. V poslední deseti minutách poločasu ještě Wild, Koudelka a Špaček nastřelují tyč domácí branky. Druhý poločas začne Wild, který po akci Šulce kompletuje hattrick a zvyšuje na 0:5. Domácí v 65. a 70. minutě snížili na 2:5. Drama však odmítá Šulc, který v 79. minutě proměňuje samostatný únik na domácího brankáře - 2:6. Poslední branku střílí Skalický v 86. minutě, kdy z 18 metrů prudkou střelou od břevna zvyšuje na - 2:7. Vítězství bylo zasloužené, neproměnili jsme ještě několik dobrých šancí. Je nutno však uznat, že domácí byli slabším soupeřem a hráli vyrovnanou hru pouze v momentech, kdy jsme jim to dovolili polevením. Důležité tři body však i starší dorostenci získali vcelku v pohodě. Pozitivní je, že se nikdo nezranil pro závěrečné dva zápasy.


Branky: Wild Jan 3x, Koudelka Mirek 2x, Šulc Marek, Skalický Jakub

Sestava: Červenka Pavel - Ryba Vojtěch (50 Machař Radek), Pechar Jiří (75 Hruška Víťa), Špaček Vojta, Brixi Josef (50 Špaček Jan) - Pavlíček Jiří, Samšeňák Jan, Šulc Marek (80 Pokorný Ondřej), Skalický Jakub - Wild Jan, Koudelka Mirek

autor: Jiří Pechar

Starší dorost 6.6.2007, sobota | 18. kolo

Dvůr Králové n. L. - SK Bystřian Kunčice  12:0 (7:0)


Utkání plně prokázalo, že odehrát zápas krajského přeboru s 5 staršími dorostenci doplněnými mladšími, kteří hrají druhý zápas za sebou není možné. Domácí nastoupili kompletní včetně čtyř hráčů, kteří pravidelně nastupují za "B" tým mužů v I.B třídě a rozdíl v síle týmů byl velmi viditelný. Náš tým byl od začátku smířený s porážkou a tak zápas byl napínavý pouze v otázce konečného skóre. Hodnotit jednotlivé hráče nechci, pochvalu zaslouží za vychytání mnoha šancí brankář Ryba a hráči mladšího dorostu za to, že v tropickém počasí odehráli dva zápasy. Kladem je, že se nikdo nezranil. Domácí předvedli pěkné fotbalové akce a někteří hráči by byli ozdobou i týmů mužů hrajících krajské soutěže. Bylo vidět, že dva již nastupují i za divizní "A" tým. V následujících třech zápasech snad bude průběh hry vyrovnanější. V sobotu nás čeká "utkání roku" v Náchodě-Babí a závěrečné dva zápasy na domácích hřištích v Libčanech a Kunčicích.


Branky:

Sestava: Ryba - Pavlíček, Koudelka (50 Kvasnička), Špaček, Skalický - Hruška, Samšeňák, Pechar, Vlasák (46 Pokorný) - Červenka, Novák (46 Novotný)

autor: Jiří Pechar

Starší dorost 2.6.2007, sobota | 30. kolo

Rychnov n. Kněžnou - SK Bystřian Kunčice  3:3 (0:3)


Do utkání vstoupili lépe hosté, když se hlavou po rohu prosadil hostují Wild. Pak ale převzali iniciativu domácí a vypracovali si několik 100% šancí, ale ani jednu z nich neproměnili. Zato hosté ještě do poločasu dvě přidali. Druhá půle probíhala za stálého tlaku domácích, kteří postupně získávali větší a větší převahu. Do utkání se vrátili v 65. minutě, kdy se dvěma slepenými góly v rozmezí dvou minut dostali na rozdíl jediné branky. Unavení hosté už pouze bránili a podnikali ojedinělé výpady do domácí obrany. Domácí korunovali svou bojovnost v 90. minutě vyrovnávacím gólem ze závaru před brankou hostí. Remíza je spravedlivá, i když hosty velmi mrzí obdržená branka z poslední minuty.


Branky: Vlasák 2, Wild

Sestava: Ryba[7] - Brixi[5], Koudelka[7] (60. Hruška[5]), Špaček V.[7], Ježek[5] (70. Machač[3]) - Novák[5] (50. Šulc[6]), Vlasák[7] , Pechar[6] , Pavlíček[6] - Wild[7], Skalický[5] (80. Kvasnička)

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 26.5.2007, sobota | 29. kolo

SK Bystřian Kunčice- Nový Hradec Králové  3:0 (0:0)


Za úmorného vedra byli diváci svědky hodně vlažného prvního poločasu v podání obou soupeřů. Ale několik situací za zmínku stojí. V 15. minutě sehráli domácí nakrátko standardku a Wild z úhlu trefil tyč. Pak převzali iniciativu hosté, ale nedokázali se dostat do nějaké slibné šance, která by zaváněla gólem. U konce poločasu se o slovo stále častěji hlásili domácí a to hlavně agilní Koudelka. Ten byl také jedním z hlavních aktérů situace, která jak se později ukázalo měla velký vliv na vývoj utkání. Ve 40. minutě se totiž řítil z pravé strany na branku hostí a stoper Nového Hradce ho nekompromisně poslal k zemi, za což byl vyloučen. Nám se tak otevřeli vrátka k možnému úspěchu, ale bylo to vykoupeno nuceným odstoupením velmi dobře hrajícího Koudelky. Do druhé poločasu jsme udělali v sestavě doslova vítr. Jako klíčové se ukázalo vysunutí Wilda do útoku. Vedení zařídil v 50. minutě nádhernou střelou z 20 metrů skvěle hrající Skalický. Poté se do šance dostal Wild, ale výborně zasáhl brankář hostí Zasadil. V 55. minutě se povedla domácím pěkná kombinace a Wild uklidil míč do prázdné branky. Poslední gól přidal deset minut před koncem opět Wild. Bylo to pro nás druhé vítězství v jarní části soutěže, ale rozhodně nebylo lehké.


Branky: 50. Skalický, 55. a 80. Wild

Sestava: Červenka[7] &- Mareček[7], Skalický[9] (60. Vlasák[8]), Pechar[8], Brixi[8] - Wild[9], Špaček V.[8], Samšeňák[8] (70. Hruška[6]) , Pavlíček[8] - Koudelka[8] (46. Šulc[8]), Novák[6](46. Ježek[6])

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 19.5.2007, sobota | 28. kolo

MFK Úpa "A" - SK Bystřian Kunčice  10:0 (6:0)


Z mého pohledu jako trenéra Kunčic hodnotím zápas jako jednoznačnou záležitost domácího týmu. Domácí byli celý zápas jasně lepší, ale naplno hráli jen prvních 15 minut. V nich nám ukázali jaký je mezi námi obrovský rozdíl. Pro nás skončil zápas v 8. minutě za stavu 3:0. Pak šlo spíše o to, nezranit se a užít si - hezký sobotní výlet - ve zdraví a pohodě. Domácí se na vítězství příliš nenadřeli. Vyzdvyhovat někoho z týmu, který dostane 10 branek snad ani nemá cenu a dnes výjimečně nebudu psát ani bodové hodnocení. Kluci po těžkém direktu od domácích v prvních minutách našli pro zbytek zápasu psychickou sílu alespoň hrát a nedat domácím nic jen tak. Jinak není co hodnotit.


Branky:

Sestava: Červenka - Mareček, Špaček J.(43. Pokorný), Pechar (8. Šulc), Brixi - Novák, Špaček V., Vlasák (46. Kvasnička) , Pavlíček - Koudelka, Skalický (15. Hruška)

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 12.5.2007, sobota | 27. kolo

SK Bystřian Kunčice - Hořice  4:2 (3:0)


Do utkání se nám vydařil vstup, když si po levé straně zaběhl za obranu Pavlíček a přehodil z úhlu vybíhajícího brankáře hostí - 1:0. Poté se hra odvíjela hlavně ve středu pole a šancí bylo jako šafránu. Ve 25. minutě rychle přenesl hru domácí Vlasák a Wild vlétl mezi obránce hostí a přesně zakončil - 2:0. Poté Jan Wild několikrát zahrozil po pravé straně, ale bez gólového efektu. Gól do šatny jsme tentokrát nedostali, ale dali, když se sám před brankářem hostí prosadil Novák - 3:0. Druhý poločas jsme nezačali dobře, když jsme chybovali při rozehře před vlastním vápnem a hosté se dostali do kontaktu - 3:1. O chvilku později nás uklidnil gól Koudelky, který ač jasně faulován v pokutovém území dokázal zakončit a zvýšil na 4:1. Poté nám ale začali docházel fyzické síly a hosté několikrát ohrožovali naši branku. V 75. zkorigovali hosté na konečných 4:2. Po dlouhé době jsme si zaslouženě zakřičeli vítězný chorál, který si kluci za své dlouhodobé snažení určitě zaslouží.


Branky: 3. Pavlíček, 25. Wild, 45. Novák, 55. Koudelka

Sestava: Červenka[6] - Špaček J.[7](60. Ryba[6]), Pechar[6] (65. Machač[5]), Samšeňák[8], Brixi[6] - Wild[6], Špaček V.[6], Vlasák[6] , Pavlíček[8] - Novák[6] (46.Koudelka[5]) Zikl[5] (55. Mareček[5])

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 8.5.2007, úterý | 34. kolo

SK Bystřian Kunčice - RSCM Rozkoš  1:4 (1:2)


Opět s několika mladšími dorostenci, kteří našli ještě trochu sil po svém těžkém zápase, jsme začali utkání velmi dobře a po rohu si hostě v 5. minutě vstřelili vlastní branku. Této brance ale předcházela tyč hostí v 1. minutě a následný samostatný únik domácího Zikla. Obě situace ale gólem neskončili. V 10. minutě se opět sám řítíl na branku hostí Zikl, ale nezvládl zakončení. O dvě minuty později mířil do šibenice Wild, ale brankář hostí byl na místě. V 15. minutě zbytečný faul před vápnem hosté nemilosrdně ztrestali vyrovnávací brankou. Poté se hrálo poměrně vyrovnané utkání. Ve 40. minutě opět utekl agilní Zikl, ale trefil jen tyč. Rozhodují moment přišel v poslední minutě poločasu, kdy rychlou akci hosté proměnili v druhý gól. Druhý poločas začal větší aktivitou domácích a jejich snahou o srovnání. Hostující obrana ale fungovala velmi dobře, a tak přišel pro domácí trest, když hosté využili v 70. minutě hrubé chyby obrany a zvýšili na 3:1. Hosté pak podnikali nebezpečné výpady do otevřené obrany domácích a několikrát byli velmi blízko gólu. Na konečných 1:4 upravil hostující hráč po roku nádherným křižným "angličanem". Hosté byli lepší a my jsme jim cestu za výtězstvím ulehčili vlastními chybymi.


Branky: 5. vlastní (poslední dotyk Novák)

Sestava: Červenka[5] - Mareček[5], Ryba[5], Samšeňák[7], Brixi[5] (70. Hruška[5]) - Novák[5] (46. Machač[4]), Špaček V.[6], Koudelka[5] (46. Ježek[5]), Pavlíček[6] - Wild[6], Zikl[6] (85. Kvasnička)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 5.5.2007, sobota | 26. kolo

Třebeš - SK Bystřian Kunčice  4:3 (2:2)


Favorizovaní domácí se dostali pod psychický tlak velmi brzy, když svou střeleckou potenci prokázal mladší dorostenec Koudelka dalším gólem již v 8. minutě. Odpověď domácích byla ale velmi rychlá, když srovnali skóre o 3 minuty později. Ve 20. minutě zaskočil domácí opět Koudelka, který vsítil dnes už pátý gól. Domácí si pak vytvořili tlak, který korunovali gólem v poslední vteřině první půle. Tato branka se stala jednou z rozhodujících pro vývoj utkání. Domácí podpořeny brankou do šatny vlétli do druhé půle velmi aktivně a ve 47. minutě se dostali do vedení. Trochu zlomení hosté dvěma góly na konci 1. a v začátku 2. půle inkasovali 4. gól v 60.minutě. Pak ale předvedl krásnou individuální akci kunčický Wild a vlil trochu naděje hostům do jejich hry. Poté hosté postupně otevřeli hru a domácí několikrát zahrozili z rychlých protiútoků, ale nedokázali své vedení pojistit. Hosté se pak dostali do několika slibných šancí ale výsledek se již nezměnil. Velice zajímavý zápas skončil zaslouženou, ale vydřenou výhrou domácích.


Branky: 8., 20. Koudelka, 62. Wild

Sestava: Ryba[8] - Mareček[3], Pechar[6] (60. Machač[5]), Samšeňák[9], Brixi[5] - Novák[5] (46. Mejstřík[4]), Špaček V.[7], Vlasák[5] (55. Zikl[5]), Pavlíček[5] - Koudelka[8] (60. Šulc[7]), Wild[8]

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 28.4.2007, sobota | 25. kolo

SK Bystřian Kunčice - Vrchlabí  0:5 (0:0)


Dnes nezbývá než klukům za jejich bojovný výkon poděkovat. Bohužel nám chyběli opory týmu Wild a Vojta Špaček. Přesto jsme podali velmi dobrý výkon a soupeři z první poloviny tabulky se v mnoha směrech vyrovnali. Bohužel pokud chceme bodovat, musí předvést kvalitní výkon všichni hráči. Do 65. minuty se hrál vyrovnaný fotbal za mírné převahy hostí, ale pak přišli tři chyby domácího brankáře a bylo po zápase. Do té doby solidně chytající brankář Červenka degradoval svůj výkon pod úroveň krajské soutěže. Bohužel další zápas, který si vlastními chybami prohrajeme sami.


Branky: 0

Sestava: Červenka[2] - Mareček[4], Pechar[7], Špaček J.[7] (75. Kvasnička), Brixi[5] - Novák[6] (55. Machač[5]), Samšeňák[8], Vlasák[7] (75. Novotný), Pavlíček[9] - Koudelka[6], Šulc[6] (70. Hruška[5])

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 21.4.2007, sobota | 24. kolo

Broumov - SK Bystřian Kunčice  4:1 (1:1)


Opět s mnoha mladšími dorostenci jsme během první půle hráli s favorizovanými domácími vyrovnanou partii, a to jak herně, tak i výsledkově. Během první půle jsme předváděli solidní hru ve středu pole. Domácí se ujali vedení po hrubé chybě našeho obránce. Pak domácí nepotvrdili územní převahu a přišel trest, kdy jsme míč po závaru před domácím brankářem nakonec do branky dostali. Gól výkon mužstva zvedl a první půle tak vyzněla poměrně vyrovnaně. Druhá půle pak nabídla mnohem větší tlak domácích, na kterém se podepsala únava našich hráčů. Domácí se přes několik slibných šancí, ale nedokázali prosadit. Rozhodnutí přišlo v 75. minutě, kdy jsme si po rohu nešťastně vstřelili vlastní gól. Pokusili jsme se ještě o vyrovnání, ale nepodařilo se. Domácí poté v 89. a 90.minutě potvrdili výhru dvěma slepenými góly.


Branky: 33. Zikl

Sestava: Červenka[4] - Mareček[2] (90. Valášek), Pechar[7], Vlasák[8] (90. Vilimský), Brixi[7] - Hruška[6] (55. Machač[5]), Špaček V.[8], Koudelka[7], Pavlíček[7] (75. Skalický) - Zikl[6], Šulc[6]

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 14.4.2007, sobota | 23. kolo

SK Bystřian Kunčice - Nový Bydžov B  2:5 (2:2)


Začátek utkání domácí nezachytili a soupeř se ujal vedení hned z první akce. Kombinační hra hostů byla pro domácí velkým problémem, ale postupem času a změnou taktiky se brzy dostali do hry. V 15. minutě dostal ideální přihrávku za obranu Koudelka a s přehledem zakončil a srovnal skóre. Ve 25. minutě se hosté opět ujali vedení, když využili rychlého přečíslení obrany domácích. Poté se hra odvíjela hlavně ve středu pole. Šance byly na obou stranách, ale pouze domácí dokázali jednu z nich využít, když se do vápna prosmýkl Šulc a s přehledem přehodil vybíhajícího brankáře hostí. Do druhé půle šli domácí se stejnou taktikou jako v poločase prvém a taktika jim dlouho vycházela. Několikrát dobře zasáhl i brankář Červenka. Zlomový moment přišel v 70. minutě, kdy hosté úspěšně zakončili přečíslení domácí obrany. Poté se domácí ještě snažili o vyrovnání, ale do žádné vyložené šance je hosté již nepustili. Naopak do otevřené obrany domácích podnikli hosté několik nebezpečných útoků a dva z nich dokázali v 83. a 86. minutě využít. Utkání skončilo zaslouženou výhrou hostí, ale domácí si za bojovnost zaslouží alespoň pochvalu.


Branky: 15. Miroslav Koudelka, 40. Marek Šulc

Sestava: Červenka[6] - Machač[5] (60. Novotný[5]), Pechar[7], Samšeňák[9], Hruška[6] - Vlasák[5] (30. Laštovička[4] (75. Kvasnička), Špaček[6], Wild[5], Pavlíček[8] - Koudelka[6], Šulc[6]

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 8.4.2007, neděle | 22. kolo

Týniště nad Orlicí - SK Bystřian Kunčice  2:1 (0:0)


Poprvé v sezóně naši starší dorostenci nastoupili proti soupeři, který byl doplněn více mladšími hráči než náš tým. Celý první poločas jsme sice měli optickou převahu, ale vyložené šance jsme si nevytvořili. Střely Wilda z levé strany a Koudelky z pravé strany obětavě hrající domácí zblokovali, TK Špačka mířil vedle levé tyče. Průnik Koudelky z pravé strany zastavili domácí faulem na hranici velkého vápna. Rozhodčí udělil ŽK a pouze trestným kopem, který jsme špatně rozehráli. Domácí hráli jednoduchý systém s nakopáváním dlouhých míčů na dva útočníky, ale naše obrana je do šancí nepustila. Druhý poločas začal dlouhým autovým vhazováním na naší levé straně a po chybě obrany se domácí hráč dostává k míči v malém vápně a nekompromisně pod břevno střílí gól - 1:0. Od 50. minuty se dostáváme do tlaku, který přináší zasloužené vyrovnání v minutě 58. Vlasák udělá několik kliček na pravé straně pokutového území, přihrává Šulcovi, který křižnou střelou po zemi vyrovnává na 1:1. Utkání se od této chvíle odehrává většinou ve středu hřiště a šance nemá ani jedno mužstvo. Rozhodující gól přichází v 70. minutě, kdy rozhodčí přísně trestá souboj Marečka s domácím útočníkem. Domácí z TK z cca 25 metrů prudkou střelou, která se odráží od levé tyče zvyšují na 2:1. Náš tým si až do konce utkání vyloženou šanci nevypracuje a tak domácím k vítězství stačily pouhé dvě střely za celý zápas. Pokud bychom v tomto utkání měli alespoň poloviční nasazení jako mladší dorostenci v předcházejícím utkání, tak jsme museli v pohodě zvítězit. Bohužel ze starších odpočinutých dorostenců pochvalu za bojovnost a přístup zaslouží pouze Honza Samšeňák a Vojta Špaček. Slabší soupeř pravděpodobně již nebude.


Branky: 58. minuta Šulc Marek

Sestava: Červenka Pavel - Mareček Jiří, Pechar Jiří, Ryba Vojta (70. Machač Radek), Samšeňák Jan - Pavlíček Jiří, Špaček Vojta, Novák Tomáš (46. Vlasák Tomáš), Skalický Jakub - Wild Jan, Koudelka Miroslav (46. Šulc Marek)

autor: Jiří Pechar

Starší dorost 31.3.2007, sobota | 21. kolo

SK Bystřian Kunčice - Dobruška  1:4 (1:2)


Od začátku měli hosté územní převahu, ale poměrně dlouho se nám dařilo je držet dostatečně daleko od naší branky. V 20. minutě ale zapadla za záda brankáře Červenky šťastná střela jednoho z hostujících hráčů. Poté soupeř nastřelil i břevno, ale i my jsme se dostávali do šancí. Šlo většinou o střely z dálky, které však nebyly příliš nebezpečné. V 35. minutě jsme využili zaváhání hostující obrany a Wild srovnal skóre. Soupeř však dokázal do poločasu opět převážit vedení na svou stranu ze závaru po standardní situaci. Začátek druhé půle jsem si zkusili vytvořit pár šancí na srovnání, ale postupem času bylo vidět, jak rychle nám proti kvalitnímu soupeři ubývají síly. Soupeř pojistil své vedení v 55.minutě po přesně zahraném přímém kopu. V 75. minutě soupeř přidal i čtvrtou branku a nedlouho poté mohl ještě zvýšit, ale přímý souboj brankářů vyzněl pro Pavla Červenku, který svému protipólu penaltu chytil. Zápas tak skončil naprosto zaslouženým vítězstvím hostů z Dobrušky.


Branky: 35. Wild Jan

Sestava: Červenka[6] - Mareček[6], Pechar[9], Vlasák[6](65. Machač[5]), Brixi(25. Skalický[8]) - Pavlíček[7], Špaček V.[6], Wild[6], Novák[7](60. Mejstřík[5]) - Koudelka[6](75. Hruška), Šulc[5]

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 24.3.2007, sobota | 20. kolo

Olympia HK - SK Bystřian Kunčice  16:1 (5:0)


Vzhledem ke zraněním a absencím některých starších dorostenců museli téměř všichni mladší dorostenci odehrát i toto utkání. Proto lze s nadsázkou říct, že výsledek vyjadřuje asi z poloviny převahu domácích. Přesto děkuju klukům, že to zvládli.


Branky: Koudelka

Sestava: Červenka - Mareček, Pechar, Skalický (42.Novotný (65.Ježek)), Hruška - Novák, Špaček V., Šulc, Koudelka - Mejstřík, Pokorný (46. Ryba)

Přílohy: Fotogalerie

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 28.10.2006, sobota | 13. kolo

SK Bystřian Kunčice - Rychnov nad Kněžnou  2:4 (0:3)


Domácím se zle nevydařila první půle, kterou díky zbytečné penaltě, neštastnému vlastnímu gólu a přesně zakončenému brejku hostí prohráli 0:3. V druhém poločase se ale zvedli a dokázali snížit na rozdíl jediného gólu. Poté hosty zatlačili, ale jejich snahu o vyrovnání překazila čtvrtá branka hostí.


Branky: Špaček Vojtěch (P), Šulc Marek

Sestava: Červenka - Špaček J., Ryba, Pechar, Brixi - Machač, Špaček V., Pavlíček, Novák - Skalický, Mareček J. (střídali: Šulc, Koudelka)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 22.10.2006, neděle | 12. kolo

Nový Hradec Králové - SK Bystřian Kunčice  3:0 (1:0)


V první půli se hrál vyrovnaný zápas, který pro sebe domácí rozhodli větším tahem na bránu. Do vedení šli domácí po nechytatelné střele z dálky ve 40. minutě. O chvíli na to mohl domácí útočník vedení pojistit, ale trefil pouze náruč hostujícího brankáře. Ve druhé půli se důrazní domácí ještě více tlačili před hostující branku a přicházeli i šance. Druhý gól vstřelili domácí po krásném centu od brankové čáry, který v pádu hlavou zakončil jeden z domácích záložníků. Poté domácí přidali ještě jeden gól, když míč do branky doslova dotlačili. Domácí byli lepším celkem, a tak jim tři body patří po právu.


Branky: 0

Sestava: Červenka - Brixi,, Pechar, Špaček (70.Koudelka), Vlasák - Skalický , Špaček, Hrunka (70. Machač) - Pavlíček, Wild (80.Ježek), Mareček J.(46. Novák)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 14.10.2006, sobota | 11. kolo

SK Bystřian Kunčice - MFK Úpa  1:9 (1:3)


Domácí v jejichž základní sestavě nastoupilo již pravidelně několik mladších dorostenců dokázali s favorizovanými hosty držet krok pouze poločas, který byl poměrně vyrovnaný a skončil výsledkem 1:3. V druhé půli se již hrálo pouze před brankou domácích a hosté si s chutí zastříleli. Zasloužené tři body patří hostům, pro které to bylo vcelku lehké utkání.


Branky: Skalický Jakub

Sestava: Červenka - Prousek (20' Machač), Ryba, Špaček J. (46' Šulc), Vlasák (65' Brixi) - Novák, Špaček V., Pechar (20' Skalický), Hrunka - Pavlíček, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 8.10.2006, neděle | 10. kolo

Hořice - SK Bystřian Kunčice   5:1 (3:1)


Stejně jako u mladších dorostenců měli domácí od začátku mírně navrch, ale hosté jim byli vyrovnaným soupeřem. Dlouho se domácí pouze zastřelovali ze středních vzdáleností, zatímco hosté se spokojili s občasnými výpady do domácí obrany. Smůlu si poté porcí vrchovatou vybral hostují stoper, který nejdříve vsítil vlastní branku a pět minut na to nešťastně zahrál ve vápně rukou. Domácí Michálek se ze značky pokutového kopu nemýlil a zvýšil na 2:0. Hosté poté vyrovnali hru a Wild po individuální akci snížil na 2:1. Jenže ihned po rozehrání nedokázali hostující obránci důrazně odkopnout míč a domácí Tlustý s přehledem mohl zakončil do téměř prázdné branky hostí. Vstup do druhé půle se domácím vydařil náramně, když se při prvním kontaktu s balónem prosadil hlavou střídající Vávra. Poté se těžiště hry přeneslo do středu pole, kde bylo k vidění několik ostrých soubojů. Obě mužstva se uchýlila ke střelbě ze středních vzdáleností, ale většinou bez většího úspěchu. Domácí výhru korunoval těsně před koncem opět Vávra. Domácí si připisují zasloužené tři body.


Branky: Wild

Sestava: Červenka - Brixi, Koudelka, Špaček J., Vlasák - Špaček V., Skalický (50' Mareček D.), Pavlíček, Hrunka (65' Machač) - Wild, Mareček J. (50' Ježek)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 30.9.2006, sobota | 9. kolo

SK Bystřian Kunčice - Třebeš   0:6 (0:1)


Hosté začali náporem a ukázali, v kterých rukou budou dnes otěže zápasu. Postupem času se snažili domácí hru vyrovnat, ale do vedení se v 35. minutě dostali hosté. Zápas se zlomil v 60. minutě, kdy během dvou minut domácí třikrát inkasovali a již neměli síly se zápasem cokoli udělat. Hosté poté přidali další dvě branky a zaslouženě si vezou tři body ze hřiště svého konkurenta.


Branky: 0

Sestava: Červenka - Brixi, Pechar, Koudelka, Ryba (40' Machač) - Mejstřík, Vlasák, Pavlíček, Novák (60'Skalický)- Wild, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 28.9.2006, čtvrtek | 17. kolo

RSCM Rozkoš - SK Bystřian Kunčice   4:2 (2:1)


Od úvodních minut se začali více prosazovat důrazní domácí a zdálo se otázkou času, kdy se prosadí gólově. První trefa přišla ve 20. minutě, kdy domácí útočník velmi nekompromisně zakončil k tyči. O pět minut později to bylo už 2:0. Poté hra trochu upadla do průměru a domácí začali profesorsky kontrolovat hru. Ze sna je ale probrala nečekaná trefa hostujícího Wilda, který svůj centr od rohového praporku nečekaně zakroutil na zadní tyč domácí branky. Tato branka posadila na koně hosty a ti se snažili o vyrovnání. To přišlo až po změně stran, kdy pokutový kop po ruce domácího obránce trochu se štěstím proměnil opět Wild. Poté hosté neproměnili jasnou šanci, kdy z malého vápně minul Pavlíček, ale podobně si vedli i domácí, kteří několikrát sami před hostujícím brankářem nedokázali jeho svatyni trefit. Ze střelecké nemohoucnosti jim pomohl až rozhodčí odpískanou penaltou v 75.minutě. Hosté vrhli všechny síly do útoku a vytvořili si několik slibných šancí. Ale zřejmě si převzali štafetu v jejich zahazovaní od domácích hráčů. Vůbec zakončení vyložených šancí bylo problémem obou mužstev. V 90.minutě poté domácí pojistili své vedení gólem na 4:2. Tři body zůstávají v České Skalici zaslouženě, protože domácí měli přeci jenom lepší mušku.


Branky: Wild 2

Sestava: Červenka - Brixi, Pechar, Ryba, Ježek (55' Machač) - Mejstřík, Vlasák, Pavlíček, Skalický (75' Laštovička) - Wild, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 23.9.2006, sobota | 8. kolo

Vrchlabí - SK Bystřian Kunčice   8:2 (5:1)


Domácí byli od začátku lepší a naši hráči se pouze bránili. Inkasovali jsme již v 7.m po hrubé chybě gólmana Červenky. Jak se později ukázalo neměl Červenka svůj den a podepsal se na 5 brankách. Ve 12.m jsme šťastně vyrovnali, když stoper domácích při odkopu nastřelil atakujícího Wilda a míč se obloučkem snesl do pravé šibenice. Po této brance bylo utkání deset minut vyrovnané, ale když domácí ve 21. a 23. m opět po chybě gólmana upravili na 3:1, bylo zřejmé, že se bude hrát již jen o výše skóre. Poločas skončil 5:1 ještě musel odstoupit kapitán Prousek, který byl odnesen na nosítkách, když se nazaviněně zranil. Do druhého poločasu jsme šli s cílem dohrát čestně zápas, což se nám podařilo, neboť domácí zahodili několik vyložených šancí a v závěru utkání vychytal několik dobrých šancí i brankář Červenka. Je jen škoda, že takový výkon nepodal od začátku střetnutí. Není však možné, aby v krajském přeboru přijel brankář 8 minut před výkopem střetnutí! Částečnou omluvou výsledku je fakt, že v utkání nastoupilo se střídajícím Hruškou 5 hráčů MD, kteří odehráli předcházející zápas o 10 hráčích. Věřme, že v následujícím týdnu naši SD zahrají dobře v důležitých utkáních se RSCM Rozkoší a Třebší.


Branky: Wild, Hruška

Sestava: Červenka - Brixi, Prouzek (20. Hruška), Koudelka, Machač - Pechar, Pavlíček, Špaček, Skalický - Šulc, Wild

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 16.9.2006, sobota | 7. kolo

SK Bystřian Kunčice - Broumov   1:1 (0:0)


V Kunčicích se hrálo velmi vyrovnané utkání se spoustou osobních soubojů. Jediné co hře dlouho chybělo byly šance a tudíž i góly. Obě mužstva vsadila na zajištěnou obranu a v útočné fazi se spoléhala na individuální akce. Hosty v tomto směru velice trápil domácí Wild, který odehrál svůj zatím nejlepší zápas v této sezóně. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Vzruch přinesla až 70. minuta, kdy tvrdá střela hostí orazítkovala břevno. Minutu na to si na centr naskočil hostující Hušek a přesnou hlavičkou k tyči rozvlnil síť za domácím brankářem. To vyburcovalo domácí k ofenzivě, která sebou přinesla i vyrovnání po úniku Wilda, který se v zakončení nemýlil. Dvě minuty na to měl stejný hráč podobnou šanci z druhé strany, ale tentokrát mířil vedle. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, a tak dělba bodů je spravedlivá.


Branky: Wild Jan

Sestava: Červenka - Brixi, Ryba, Prouzek, Ježek (20' Koudelka) - Machač, Špaček, Pavlíček, Skalický - Wild, Mareček J. (60' Šulc)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 9.9.2006, sobota | 6. kolo

Nový Bydžov B - SK Bystřian Kunčice   6:1 (2:0)


Domácí rychle převzali iniciativu a hosty zatlačili do defenzívy. Jejich tlak na hostující obranu sebou přinesl dva góly ve 20. a 40. minutě. Domácí obrana v první půli fungovala velmi dobře a hosté se do šancí téměř nedostali. Po změně stran hosté, se třemi změnami v sestavě, vyrovnali hru a podařilo se jim snížit v 55. minutě, kdy se přesně k tyči trefil Koudelka. Minutu na to ale v pokutovém území zahrál něšťastně rukou hostující Ryba a domácí měli možnost pokutové kopu. Ten ale hostují brankář zneškodnil. Domácí se poté několikrát dostali do vyložených šancí, ale hosty ve hře držel výbornými zákroky golman Červenka. Jeho kouzlo, ale padlo v 70.minutě, kdy za jeho zády skončila tečovaná střela domácích. Od toho momentu bylo rozhodnuto a zlomené hosty domácí \"obdarovali\" dalšími třemi brankami. Domácí byli celý zápas lepším celkem a naprosto zaslouženě vyhráli.


Branky: Koudelka

Sestava: Červenka - Brixi (46' Machač), Ryba, Prouzek, Vlasák (75'Ježek) - Mareček D., Špaček (46' Koudelka), Wild, Skalický - Pavlíček, Mareček J. (46' Šulc)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 2.9.2006, neděle | 5. kolo

SK Bystřian Kunčice - Týniště n. Orlicí   2:3 (2:3)


Domácí se rychle ujali vedení, když se trefil Mareček Jiří. Hosté ale brzy vyrovnali. Opět do vedené poslal Kunčice Jan Wild. Ale i toto vedení domácí neuhájili a hosté po individuálních akcích výsledek ještě do poločasu otočili ve svůj prospěch. Přes velkou snahu se již domácím branku vstřelit nepodařilo, i když k tomu šance měli. Domácí hráči již poněkolikáté sehráli vyrovnaný zápas, body jim však zatím unikají.


Branky: Mareček J., Wild

Sestava: Červenka - Brixi, Prouzek, Špaček, Ryba - Mareček D. , Pavlíček, Wild, Ježek (46' Skalický) - Mareček J., Machač (60' Šulc)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 27.8.2006, neděle | 4. kolo

Dobruška - SK Bystřian Kunčice   3:1 (1:1)


Domácí vstoupili do utkání opatrně a toho hosté využili ve vedoucí branku, když ve 20. minutě tečí usměrnil míč do branky Skalický. Nedlouho poté mohl vyrovnat domácí útočník, který postupoval sám na hostujícího brankáře, ale branku netrefil. Přesto se snaha domácích o vyrovnání vyplatila, když se ve 42. minutě po nedorozumění v hostující obraně prosadil do prázdné branky skórující Gábor. Domácí povzbuzeni brankou do šatny v druhém poločase na svého soupeře vlétli a po třech minutách na hřišti strhli vedení na svou stranu, když se k odraženému míči jako první dostal Čančara a z blízka se nemýlil. Od té doby byli domácí lepším celkem a hlavně velmi pozornou obranou nedávali hostům šanci na zvrat. Uklidnění jim přinesla branka Danče ze 70. minuty. Hosté mohli ještě zápas zdramatizovat deset minut před koncem, kdy se hostující Wild krásně prosmýkl mezi čtyřmi domácími obránci, ale akci chybělo přesné zakončení. Domácí si za vítězství 3:1 připsali zasloužené tři body, když o svém vítězství rozhodli hlavně zlepšenou hrou ve druhém poločase.


Branky: 20. Skalický Jakub

Sestava: Červenka - Brixi, Koudelka (46' Vlasák), Prouzek, Ježek (46' Ryba (80' Mejstřík) - Mareček D. (60' Machač), Špaček, Pavlíček, Skalický - Hylský, Wild

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 19.8.2006, sobota | 3. kolo

SK Bystřian Kunčice - Olympia Hradec Králové   1:5 (1:1)


Domácí poprvé s novým rozestavením předváděli velmi kvalitní hru a celý první poločas se nesl v duchu vyrovnaného boje o vítězství. Techničtější hosté předváděli nátlakovou hru, zatímco domácí zdobila rychlost v přechodu do útočné fáze. V 25. minutě domácí předvedli jeden z těchto rychlých přechodů a Hylský se sám před hostujícím brankářem nemýlil a poslal domácí do vedení. Hosté kontrovali o deset minut později, kdy se z rohu trefil Trojna. Poločas tak skončil 1:1. Do druhé půle vstoupili hosté s mnohem větším důrazem v osobních soubojích, čož sebou přineslo nejen branky, ale i zranění domácího hráče Ryby po velmi tvrdém ataku hostujícího útočníka. Bohužel rozhodčím tento střet zřejmě unikl. Utkání asi nejvíce ovlivnila chyba domácího hráče, který nesmyslně daroval hostům penaltu. Tu s přehledem proměnil Kuťák. Tato branka dostala domácí do útlumu a hosté toho ve zbývajících minutách dokonale využili, když se do listiny střelců zapsali Prokopec, Bezvoda a Nepl. Domácí předvedli velmi dobrý výkon a bylo dlouhou dobu hostům rovnocenným soupeřem. Přesto tři body si zaslouženě odváží dorostenci Olympie HK.


Branky: 25. Hylský Tomáš

Sestava: Červenka - Ryba (50. Machač), Koudelka (80. Ježek), Prouzek, Pavlíček - Skalický (40. Zikl), Špaček, Wild, Mareček D. - Hylský, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 16.8.2006, středa | 15. kolo

Nové Město n. Metují - SK Bystřian Kunčice   4:1 (1:0)


Vyrovnané utkání přineslo v první půli mírnou územní převahu hostí, ale jejich akce většinou končili u vápna domácích. Ti byli v počtu vyložených šancí v první půli produktivnější, ale hlavně výborně chytající Červenka byl pro domácí největší překážkou. To co se během první půle nepovedlo domácím předvedl jeden z hostujících hráčů, když nešťastně trefil při odkopu vlastní branku. Poločas tedy skončil šťastným vedení domácích 1:0. Hosté se po přestávce pustili do útoku, ale domácí z toho těžili v podobě rychlých brejků do otevřené obrany. V 55. minutě zvýšil na 2:0 z penalty Zákravský. Nedlouho po rozehrání se však hosté po přesné hlavičce Vojty Špačka vrátili do zápasu. Hra hostí začala být stále ofenzivnější, ale tížený efekt to nepřineslo. V posledních deseti minutách zápasu při hře vabank na tři obránce však po rychlých akcích domácích dvakrát inkasovali. Domácí předvedli kolektivnější výkon a patří jim zasloužené vítězství.


Branky: 58. Špaček Vojtěch

Sestava: Červenka - Ryba (70. Hruška), Koudelka, Prouzek, Pavlíček - Mareček D., Špaček, Skalický - Hylský, Wild, Mareček J. (60. Machač)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 12.8.2006, sobota | 2. kolo

SK Bystřian Kunčice - Broumov   3:1 (1:1)


Od úvodního hvizdu se soupeři do sebe pustili bez jakéhokoli respektu a gólové šance na sebe nenechali dlouho čekat. Mírnou herní převahu korunovali hosté v 33. minutě, kdy po krásném centru Vlasáka skóroval hlavou Wild. Domácí se z mírného šoku probrali díky brance po střele v závěru poločasu, kterou hostující zadáci před svým brankářem nešťastně tečovali. Druhá půle vnesla do utkání jiný ráz. Domácí začali získávat mnohem větší prostor ve středu hřiště a tím vytvářeli větší tlak na defenzívu hostů, která však fungovala dobře. Zvrat přišel kolem 65.minuty, kdy domácí dvěma slepenými góly strhli vedení na svou stranu. Hosté z Kunčic se sice snažili utkání zdramatizovat, ale dopláceli na někdy až příliš sólové výkony některých hráčů. Domácí si výsledek v klidu pohlídali až do konce zápasu a za předvedený výkon jim po zásluze patří tři body.


Branky: 33. Wild Jan

Sestava: Červenka - Machač (46. Pechar), Koudelka, Prouzek, Brixi (70. Šulc) - Vlasák, Špaček, Pavlíček - Hylský, Wild, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 9.8.2006, středa | 14. kolo

SK Bystřian Kunčice - Babí-Náchod   3:0 (1:0)


Starší dorostenci Kunčic rychle převzali otěže zápasu a vytvořili si herní i územní převahu, která však nepřinášela mnoho šancí ke skórování. Většina útoků končila na hranici vápna, kde hosté vytvářeli neprostupný obranný blok. Většina šancí v prvním poločase proto vznikala po standardních situacích a následných závarech před brankářem hostů. Jeden z těchto závarů skončil i gólem, když Pavlíčkovu střelu do tyče pohotově dorazil David Mareček. Tímto gólem do šatny se domácí trošku uklidnili a v druhém poločase začali hosty přehrávat hlavně kombinační hrou. S tím přišlo i více gólových šancí, ale k jejich proměnění chyběl domácích hráčům klid a někdy i trochu štěstí. Střelecké trápení prolomil až v závěru Hylský a nedlouho po něm ho napodobil Pechar. Domácí si tak připsali první letošní body, které jsou vzhledem k vývoji utkání naprosto zasloužené.


Branky: 44. Mareček David, 85. Hylský Tomáš, 88. Pechar Jiří

Sestava: Červenka - Ryba (70. Machač), Koudelka, Prouzek, Vlasák - Mareček D., Špaček, Pavlíček - Hylský, Skalický, Mareček J. (60. Pechar)

autor: Pavel Švadlenka

Starší dorost 5.8.2006, sobota | 1. kolo

SK Bystřian Kunčice - Dvůr Králové n. Labem   1:6 (1:3)


Domácí favorizované hosty zaskočili rychlým šťastným gólem již ve 3.min. Navíc vzápětí mohli zvýšit, ale Vlasák ani následně Mareček J. své šance nevyužili. Hosté poté během deseti minut utkání otočili a po půlhodině hry náskok ještě zvýšili. Vyrovnanou první půli mohl ještě zdramatizovat Hylský, ale po krásné individuální akci trefil pouze hostujícího brankáře. Po přestávce hosté rychle pojistili své vedení a proti unaveným domácím předváděli nápaditou hru, na které se nijak nepodepsalo ani četné střídání. Hosté v závěru přidali ještě dvě branky a zaslouženě si připsali první letošní výhru. Domácí byli hostům hlavně v první půli vyrovnaným soupeřem. Nejlepším hráčem byl jistě hostující Jan Řežábek, který dal čtyři branky a byl hlavním tvůrcem hry týmu ze Dvora Králové.


Branky: 3.min Skalický Jakub (1:0) X 8.,18.,50.,73.min. Řežábek J., 30. Šmíd, 86. Šimůnek

Sestava: Červenka - Brixi, Koudelka, Prouzek, Ježek - Mareček D.(60min Pechar), Vlasák, Pavlíček - Skalický(75.min Machač), Hylský, Mareček J.

autor: Pavel Švadlenka